18:24 29 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Latvijā
Saņemt īso saiti
59

Tikai 14% uzņēmumu Latvijā ir gatavi pieņemt darbā bēgļus un patvēruma meklētājus no Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm, liecina aptauja.

RĪGA, 25. oktobris — Sputnik. Latvijā vērojams būtisks darba roku trūkums, taču neviens nesteidz pieņemt darbā bēgļus, liecina Citadele Index pētījuma rezultāti.

Izrādījies, ka 67% uzņēmēju vai uzņēmumu vadītāju uzskata, ka Latvijā ir sarežģīti atrast darbiniekus (25% apliecināja pretējo), taču tikai 14% viņu vidū atzina, ka būtu gatavi pieņemt darbā bēgļus no Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm.

Pētījums, kurā piedalījās 750 Latvijas uzņēmumu īpašnieku un vadītāju, apliecināja, ka pēdējā gada laikā 39% uzņēmumu ir saskārušies ar grūtībām, nodrošinot uzņēmumus ar darbaspēku, bet 59% šādu grūtību nav bijis.

Visbiežāk darba roku trūkums novērots uzņēmumos, kas strādā ražošanas (53%) un celtniecības (46%) nozarēs. Vidēji uzņēmumi (50-249 darbinieki) biežāk (74%) atzina, ka saskaras ar darba spēka trūkumu. Reģionu vidū šī problēma biežāk sastopama Vidzemē (47%) un Rīgas reģionā (46%), bet vismazāk darba spēka deficīts jūtams Kurzemē (29%).

Lielākā daļa uzņēmumu darbinieku trūkuma problēmu risina, apmācot darbiniekus (47%), vēl 29% uzņēmumu izmanto ārējo resursu pakalpojumus, 15% — pārvilina konkurentu darbiniekus, un 8% meklē strādniekus ārzemēs.

Pieņemt darbā bēgļus un patvēruma meklētājus no Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm ir gatavi 14% uzņēmumu, 58% uzņēmēju paskaidroja, ka šādu iespēju neizvērtē, 20% aptaujāto norādīja, ka, domājams, tam neesot gatavi.

Vislabprātāk bēgļus darbā pieņemt piekristu lielo uzņēmumu (virs 50 cilvēki) īpašnieki vai vadītāji no Zemgales, liecināja Citadele Index aptauja.    

Pēc temata

Latvija atteikusies uzņemt jaunus bēgļus
Polija gatava uzņemt bēgļus no Eiropas, taču ne no Tuvajiem Austrumiem
Viņi neko mums nedod: bēgļi par dzīvi Latvijā
Vainīgi krievi. "Jaunā Eiropa" atsakās no austrumu migrantiem

Galvenie temati