07:25 09 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Latvijas Krievu kopiena gatava aizstāvēt krievu skolas līdz pat iziešanai protesta akcijās, vai tas aizies līdz tik radikāliem pasākumiem ir atkarīgs no valdošās koalīcijas (izņemot Nacionālo apvienību), paziņoja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. Latvijas Krievu kopiena ir gatava iziet masu protesta akcijās pret izglītības aizliegumu dzimtajā valodā, paziņoja Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs, vēsta Baltnews.lv.

Mitrofanovs paziņoja LETA, ka jau ir notikušas Krievu skolu aizsardzības štāba aktīvistu tikšanās, kurās tika apspriesti iespējamie rīcības varianti, tostarp masveida protesta akcijas. 

Viens no apspriešanas iemesliem kļuva Nacionālās apvienības līdera Raivja Dzintara paziņojums, kurš Saeimā paziņoja, ka viņa partija uzstās uz visas skolu izglītības sistēmas pārvešanu uz latviešu valodu, ja viņu parlamentā bloķēto valsts prezidenta iniciatīvu par pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem atbalstīs deputāti no "Kustības "Par".

Pēc Dzintara vārdiem, šāds Saeimas balsojums kļūtu par koalīcijas līguma pārkāpumu, kur teikts, ka pilsoņu loka paplašināšana ir viens no jautājumiem, kurā nepieciešams nonākt pie kompromisa, lai tos varētu virzīt tālāk.

Pēc Miroslava Mitrofanova vārdiem, tas kļuva par "pirmo zvanu", ko krievu kopiena uztvēra ārkārtīgi negatīvi. Nacionālās apvienības rīcība varētu izprovocēt atbildes reakciju, brīdina Mitrofanovs. Tāpat viņš paziņoja, ka krievu protestu liktenis šobrīd atrodas Latvijas premjerministra Māra Kučinska rokās.

"Vai nu viņi piespēlēs nacionālistiem un spers vēl vienu nedraudzīgu soli pret krievu skolām, vai arī viņiem pietiks saprāta, lai neeskalētu situāciju un izmestu šo projektu miskastē, " paziņoja Mitrofanovs.

Latvijā šobrīd ir 133 mazākumtautību skolu, vairums no tām ir krievu skolas. Šobrīd visu mazākumtautību skolās ir jāievēro proporcija – 60% priekšmetu jāpasniedz latviešu valodā, un atlikuši 40% krievu valodā.

Pēc temata

Tiesībsardze: nepilsoņu problēmu var atrisināt tikai ar varas maiņu
Pilsonības piešķiršana nepilsoņu bērniem apdraud valstij?
Tolmačovs: pilsonības jautājumā Nacionālā apvienība līdzinās vampīram
Pareizs pilsonis. Latvijas eiropeiskie krievi - kas viņi tādi ir

Galvenie temati