01:24 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Latvijā
Saņemt īso saiti
83

Demogrāfi uzskata, ka pareizāk būtu atalgot latviešus par otrā bērna dzemdēšanu, nevis trešā, jo otrie bērni ģimenēs piedzimst divas reizes biežāk.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Labklājības ministrija uzskata, ka uzlabot demogrāfiju un dzimstību palīdzēs otrā, nevis trešā bērna politika, raksta TVnet.

Kā aģentūrai LETA paziņoja labklājības ministrs Jānis Reirs, demogrāfijas lietu padome apstiprinājusi nākamajam gadam 28 miljonus eiro, savukārt pēc gada 32 miljonus eiro trešā bērna politikai, lai palielinātu pabalstus, taču šīs idejas atbalsts nebija viennozīmīgs.

Piemēram, demogrāfs Pēteris Zvidriņš uzskata, ka pareizāk būtu izstrādāt otrā bērna politiku, tam arī piekrīt Labklājības ministrija.

Saskaņā ar ministrijas datiem par šī gada aprīli, no 277 tūkstošiem Latvijas ģimeņu 162 tūkstošiem ir viens bērns, vairāk nekā 76 tūkstošos ģimeņu ir divi bērni, savukārt 39 tūkstoši ir daudzbērnu ģimenes.

Līdz budžeta pieņemšanai Labklājības ministrija aprēķinās, kāds būs pabalstu apmērs esošajā pabalstu sistēmā par trešo, ceturto un piekto bērnu. Tādēļ premjerministrs Māris Kučinskis pagaidām nav apstiprinājis, ka jau nākamgad pabalsts par trešo bērnu sastādīs 100 eiro.

Pārējie demogrāfijas lietu padomes piedāvājumi tiks nodoti zinātnieku un sabiedrības apspriešanai. Iepriekš Nacionālā apvienība pieprasīja piešķirt 85 miljonus eiro demogrāfijas problēmu atrisināšanai, tostarp, lai no 2018. gada 1. janvāra pabalsta apmērs par trešo un sekojošajiem bērniem daudzbērnu ģimenē sastādītu 100 eiro mēnesī.

Pēc temata

Rīgā šogad dzimušo trīnīšu ģimenei piešķirs 4500 eiro pabalstu
Rīgas domes sociālie pabalsti
Kādu pabalstu Vācijā saņem bēglis ar 4 sievām un 23 bērniem

Galvenie temati