19:27 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
89

Organizācija Dzīvnieku brīvība turpina Baltijas fermeru atmaskošanu – šoreiz organizācijas aktīvists nofilmējis video ar sliktiem apstākļiem cūku fermā Allažu novadā.

RĪGA, 4. septembris – Sputnik. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas Dzīvnieku brīvība aktīvists nofilmējis video ar pārkāpumiem dzīvnieku uzturēšanā Allažu novada cūku fermā un pieprasa aicināt fermas īpašniekus pie administratīvās atbildības, vēsta TV3.

Video publicēts organizācijas Facebook lapā.

Dzīvnieku biedrības pārstāvji pārliecināti, ka fermā, kas pieder SIA Baltic Pork, tiek rupji pārkāptas dzīvnieku tiesības: saskaņā ar industriālās cūkkopības ministru kabineta noteikumiem, cūku mātes nedrīkst turēt norobežoti pa vienai. Izņēmumus ir pirmās četras nedēļas pēc apsēklošanas un pēdējā nedēļa pirms atnešanās.

Aculiecinieki ziņo par to, ka īpašnieki sitot dzīvniekus un turot cūkas kopā ar priekšlaikus dzimušiem mazuļiem šauros sprostos, kur tiem pat nav iespējas pagriezties.

Baltic Pork pārstāvji noraida šīs apsūdzības un paziņo, ka viņu cūkas tiek turētas labos apstākļos.

Saskaņā ar saimniecības īpašnieku vārdiem, dzīvnieku uzturēšanas prasību ievērošanu kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), kurš pārbaudīja fermu pagājušajā nedēļa un pārkāpumus nekonstatēja.

Pēc video publicēšanas PVD nolēma veikt atkārtotu pārbaudi fermā. Noskaidrojās, ka vienā no fermas korpusiem tika fiksēti pārkāpumi. 96 sivēnmātes nedēļu pirms atnešanās netika turētas grupās, bet individuālajos aizgaldos. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Petīciju, kas aicina nekavējoties pārtraukt cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un reformēt dzīvnieku uzturēšanas kontroles sistēmu, šobrīd parakstījuši gandrīz 2 tūkstoši cilvēku.

Pēc temata

Dzīvnieku aizstāvjus aizkaitinājušas kažokzvēru fermas Latvijā
ĀCM uzliesmojuma rezultātā tiks likvidēti 6000 cūku
Uz cūcības robežas: kāpēc rodas gaļas deficīts, un kas notiks ar cenām

Galvenie temati