08:00 21 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1085
  • RUB68.2075
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Kaspars Gerhards uzskata, ka šis memoriāls ir ne tikai muzejs, tas ir "nacionālo interešu objekts", tāpēc restaurācijas darbi jāpabeidz līdz Latvijas simtgadei.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pieprasījis izvērtēt valsts uzņēmuma "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) vadības atbildību jautājumā par Okupācijas muzeja rekonstrukciju, raksta rus.lsm.lv.

Pēc viņa domām, darbu noslēgums jāpieskaņo Latvijas simtgadei, taču nepietiekamās kontroles dēļ no uzņēmuma puses, iespējams, darbi netiks veikti savlaicīgi. Gerhards uzsvēra, ka šis memoriāls ir ne tikai muzejs, tas ir "nacionālo interešu objekts".

"No savas puses Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir izrādījusi iniciatīvu, kā arī nākusi pretim Valsts nekustamiem īpašumiem, lai nodrošinātu konstruktīvu sadarbību, sekmējot piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekta virzību un pabeigšanu laikus," — skaidroja ministrs.

Projekts tiek īstenots divos posmos. Vispirms tiks uzcelts jauns korpuss, pēc tam — memoriāls. Domājams, darbu izmaksas valstij sastādīs 7,5 milj. eiro, patlaban savākti ziedojumi 1,5 milj. eiro apmērā.

Šī gada maijā Būvvalde izsniedza būvatļauju ar projektēšanas nosacījumiem un būvdarbu sākšanas nosacījumiem. Patlaban VNĪ gatavo plānu, ko nāksies saskaņot ar iestādi, taču pastāv bažas, ka projekts ieilgs.

Tā kā VNĪ atbild par tā īstenošanu, Gerhards uzskata, ka uzņēmuma valdes locekļi ir atbildīgi par nespēju nodrošināt memoriālā kompleksa būvniecības projekta īstenošanu līdz 2018. gada 1. oktobrim, un vērsies Finanšu ministrijā ar prasību izvērtēt uzņēmuma saistības.

Pērnā gada janvārī Rīgas būvvalde atteicās izsniegt atļauju muzeja piebūves būvdarbiem, un paskaidroja, ka projekta autori nav iesnieguši virkni dokumentu. Rezultātā iejaucās Saeima, kas vienbalsīgi nodeva projektu VARAM ziņā.

Iepriekš projekta autors Gunārs Birkerts pastāstīja LTV pārraidē De fakto, ka projekts iestrēdzis politisku iemeslu dēļ. Jau pirms 14 gadiem Birkerts uzdāvinājis muzejam "Nākotnes nama" skici, taču projekts joprojām nav īstenots.

2016. gada septembrī muzeja kompleksam tika piešķirts nacionālo interešu objekta statuss, tāpēc patlaban nav jāsaņem būvatļauja Rīgas domē

Pēc temata

Ušakovs: Latvija var pārvērsties par etnogrāfisko muzeju
Okupācijas muzeja darbinieks salīdzinājis nacismu ar komunismu
Daļa no Strēlnieku laukuma tiks nodota valstij piemiņas memoriāla izveidei
Neskaitās. Padomju nodarītais kaitējums Lietuvai nav sarēķināms

Galvenie temati