17:46 03 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Konkurss par radaru iegādi tika izsludināts vēl 2016. gada sākumā, bet viena dalībnieka sūdzības dēļ tas tika uz laiku apturēts; par līguma noslēgšanu uz 794 tūkstošiem eiro kļuva zināms jūnijā.

RĪGA, 23. augusts — Sputnik. Valsts policija ieguvusi 12 jaunos pārvietojamos fotoradarus, kuri sāks darbu jau tuvākajā laikā, informē pats resors.

​Tāpat kā iepriekš, policija savā mājaslapā paziņos par vietām, kur tiks uzstādīti jaunie fotoradari. Nīderlandē ražoti radari varētu fiksēt ātruma pārsniegšanu gan diennakts laikā, gan tumšajā laikā, gan aukstumā un karstumā. Valsts policija pašlaik turpina izmantot divus radarus, kuri tika iegādāti 2008. gadā.

Novērošanas kamera. Foto no arhīva
© Sputnik / Ruslan Krivobok

Par 12 pārvietojamo fotoradaru iegādi iepriekš kļuva zināms jūnijā: tika noslēgts līgums ar kompāniju Reck par 793,6 tūkstošiem eiro. Konkurss par iegādi tika pasludināts jau 2016. gada sākumā, taču Iepirkumu uzraudzības birojs saņēmis sūdzību no kāda tendera dalībnieka, tāpēc nācās to uz laiku apturēt.

Kā precizē, resors šobrīd uz Latvijas ceļiem darbojas 45 stacionārie fotoradari, taču to skaits plānots palielināt: līdz gada beigām tiks uzstādīti vēl 20 radari, bet 2018. gadā — vēl 40 ierīces. Tie visi atrodas satiksmes drošības direkcijas pārziņā.    

Pēc temata

Lietuviešu mašīnu aizdzinēji zog automobiļus Latvijā
Krievijas pilsonis palaidis dronu virs Latvijas Aizsardzības ministrijas
Valsts policija: radari nav samazinājuši ātruma režīma pārkāpumu skaitu

Galvenie temati