20:41 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Latvijā
Saņemt īso saiti
398

Sludinājums par pārdevēja vakanci veikalā Depo ir izraisījis sašutumu Twitter latviešu segmenta lietotāju vidū.

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. Latviešu valodas aizstāvji nesēž dīkā — šoreiz līdzjutīgo pilsoņu uzmanības centrā nonācis veikala Depo sludinājums.

Spriežot pēc ziņojuma, ar kuru savā kontā dalās lietotājs Nepareizais, veikalam Depo Valmierā vajadzīgi pārdevēji. Turklāt vakances aprakstā norādīts, ka kandidātiem ir labi jāpārvalda latviešu un krievu valodas.

"Pat Valmierā, kur 82,4% iedzīvotāju ir latvieši, lai pieteiktos pārdevējam darbam veikalā, obligāta prasība ir "labas krievu valodas zināšanas", "- norāda Nepareizais.Pat Valmierā, kur 82.4% iedz. ir latvieši, lai pieteiktos pārdevējam darbam veikalā, obligāta prasība ir "labas krievu valodas zināšanas" pic.twitter.com/5DGaGERiJl

​Kā jau ierasts, lietotāja Nepareizais publikācija nav palikusi bez atbildes. Tiesa, iespējams, ne tik karstas, kā bija domāts. Piemēram, Rita Saulīte norādīja, ka Valmieras Depo ir ļoti daudz pircēju no Igaunijas, tādēļ šāda prasība ir saprotama.Valmieras Depo ir ļoti daudz pircēju no Igaunijas, tā kā šī prasība patiesībā saprotama.

"Protams, Igaunijā labāk saprot un runā krieviski, nevis angliski, kā es to neaizdomājos," — ironizē Nepareizais.

​Tam var tikai piebilst, ka sociālo tīklu aktīvajiem lietotājiem, iespējams, vajadzētu mazāk laika pavadīt pie datora, bet atkārtot skolas ģeogrāfijas kursu. No tā var uzzināt daudz interesanta, piemēram, ar kādām valstīm robežojas Latvija un Igaunija, un vai to iedzīvotāji ir angļu valodas pratēji.    

Pēc temata

Ilga Kreituse: Latvijā viss ir kā citur pasaulē, tikai mazliet savādāk
Kļūda vai valdības krāpšanās: kā Latvijā izskauž diskrimināciju
Dzīve ir sāpīga lieta: latviešu tautas garīgie pamati
Necieņas izrādīšana pret latviešu valodu jums izmaksās 10 tūkstošus eiro

Galvenie temati