08:55 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Latvijā
Saņemt īso saiti
195

Latvijas iedzīvotāji spītīgi atsakās reģistrēt saimniecisko darbību – mājokļa izīrēšanu. Valsts ieņēmumu dienests ķers nemaksātājus internetā.

RĪGA, 31. jūlijs — Sputnik. Valsts ieņēmumu dienests (VID) kontrolē dzīvokļu īres sludinājumus internetā un slēgtās Facebook grupās, raksta rus.tv.net atsaucoties uz LNT kanālu.

Likums par nodokļu samaksu no mājokļa īres maksas attiecas uz visiem, kuri izīrē dzīvojamo platību. 2017. gada pirmajā pusgadā VID nosūtījusi 1 053 atgādinājumu par saimnieciskās darbības reģistrēšanu, izīrējot nekustamo īpašumu. Uz šīm vēstulēm reaģējis 251 cilvēks.

VID pārstāvis sacīja: "Jūsu īpašums atrodas Latvijas teritorijā, tāpēc valstij ir tiesības saņemt nodokļus no īres peļņas. Mājokļa īpašniekam ir jāiesniedz gada ienākumu deklarācija VID un jāmaksā nodokļi".

Aizbraukušos uz ārzemēm Latvijas iedzīvotājus, kas izīrē savus dzīvokļus, uztrauc tādas ziņas.

"Tas ir pilnīgs absurds. Mēs tik un tā jau maksājam nekustamā īpašuma nodokli par apsaimniekošanu. Kāpēc man ir jāmaksā valstij nodokļi, ja es atļāvu kādam padzīvot savā dzīvoklī?" — saka Signe.

Nekustamā īpašuma izīrēšana tiek klasificēta kā saimnieciskā darbība, un tā ir jāreģistrē VID. Šovasar Ekonomikas ministrija izstrādājusi likumprojektu, lai likvidētu mājokļu nelegālās īres tirgu — saskaņā ar to visi nomas līgumi ir jāreģistrē Zemesgrāmatā.

Pēc temata

Bērni bīstamāki par kaķiem: kādu skādi latvieši nodara viens otram
Ugunsdzēsēji pasludināja virtuves gaisa nosūcējus ārpus likuma

Galvenie temati