07:41 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Labklājības ministrs Jānis Reirs neizslēdza iespēju, ka Saeima beigu beigās noraidīs grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, taču latviešiem tik un tā liks parūpēties par pensiju.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Piedāvājums ieviest sociālās apdrošināšanas iemaksas 5% apmērā no saimnieciskās darbības un autortiesību atalgojumiem ir mēģinājums panākt, lai valsts budžetā visi veiktu vismaz minimālas sociālās iemaksas, teica labklājības ministrs Jānis Reirs Latvijas Radio intervijā.

Pagājušajās nedēļā Saeima pirmajā lasījumā apstiprināja grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, saskaņā ar kurām, sākot ar 2018.gadu, pensijas nodrošināšanai tiks piemērotas sociālās apdrošināšanas iemaksas 5% apmērā no saimnieciskās darbības un autortiesību atalgojumiem.

Pēc Reira vārdiem, tas jau ir otrais vai trešais piedāvājums par to, kā piespiest visus iedzīvotājus rūpēties par savu nākotnes pensiju vismaz minimālā apmērā – pirmais mēģinājums bija piedāvājums ieviest obligātās sociālās iemaksas, taču pērnā gada beigās Saeima to noraidīja.

Reirs pieļauj, ka Saeima noraidīs arī jauno piedāvājumu, taču sola, ka Labklājības ministrija neapstāsies un turpinās meklēt citus risinājumus.

Pēc temata

Finanšu ministrija: Mikrouzņēmumu nodokļa palielināšanas dēļ minimālās sociālās iemaksas augs par 62%
Izmaiņas sociālās apdrošināšanas iemaksu likmēs 2017. gadam

Galvenie temati