02:56 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Latvijā
Saņemt īso saiti
44

Cēlonis ir Jelgavas slimnīcas korpusa renovācija, kurai tas pieder; plānots, ka glābējsilīte atsāks darbu nākamā gada 1. jūnijā.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Jelgavas slimnīcas glābējsilīte 1. augustā tiks slēgta uz 10 mēnešiem, ziņo BNN, atsaucoties uz medicīnas iestādes vadītāju Andri Ķipuru. 

Pēc viņa teiktā, ir ieplānota korpusa renovācija, tajā atrodas arī bērnu nodaļa, kurai pieder glābējsilīte. Remonta laikā nodaļa tiks pārcelta uz citām telpām, kur nebūs iespējas nodrošināt glābējsilītes darbu.

Glābējsilīte. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Мокрушин

Plānots, ka tā atsāks darbu 2018. gada 1. jūnijā. Jelgavas glābējsilīte tika atvērta 2014. gadā. Tās darbības periodā tajā atstāti četri mazuļi. Pēdējais bērns tika glābts maijā.

Latvijā šobrīd ir astoņas glābējsilītes, no kurām pirmā tika atvērta 2009. gadā Rīgā. Tagad tās darbojas, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Jelgavā, Madonā un Valmierā.

Sākumā attieksme pret projektu bija neviennozīmīga, puse iedzīvotāju šo projektu neatbalstīja. Tagad situācija būtiski mainījusies, un 98% Latvijas iedzīvotāju atbalsta glābējsilīšu ideju. Kopumā septiņu gadu laikā "glābšanas šūpuļi" saglabāja 41 mazuļa dzīvību.

Pēc temata

Kā klājas bērnu namam Daugavpilī
Par zīdaiņa atstāšanu sakarsušā automašīnā vecāki tika nosodīti

Galvenie temati