19:06 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Latvijā
Saņemt īso saiti
109

Izglītības ministrija sagatavojusi likuma grozījumus par vispārējo izglītību, kuru pieņemšanas gadījumā Latvijā tiks likvidētas pašvaldību ģimnāzijas, speciālas skolas un vakarskolas.

RĪGA, 17.jūlijs – Sputnik. Izglītības ministrijas sagatavotie likuma grozījumi par vispārējo izglītību paredz ne vien izglītības satura reformu, bet arī skolu tīkla optimizēšanu, raksta Neatkarīgā Rīta Avīze.

Pieņemts lēmums likvidēt dažus no šobrīd pastāvošiem mācību iestāžu tipiem, piemēram, pašvaldību ģimnāzijas, speciālās skolas un vakarskolas.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rekomendē sakārtot skolu tipus, atstājot sekojošās: sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas un valsts ģimnāzijas. Tiks paredzēts, ka 21 reģionālā attīstības centrā nevar būt vairāk par divām valsts ģimnāzijām, kuru kritēriji paliks ļoti augsti, pastāstīja IZM Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Taču valsts ģimnāzijā var būt arī sākumskolas etaps, taču ne galvaspilsētā.

Pēc Papules vārdiem, grozījumi noteiks, kāda tipa skolas nepieciešamas konkrētajā laika posmā. Pašvaldībām būs jāizlemj, ko darīt ar speciālajām skolām – apvienot tās vai integrēt vispārizglītojošajās. Šobrīd par tām atbild valsts.

Kas attiecas uz vakarskolām, tad līdzās standarta vakarskolu programmām tām būs jānodrošina skolēniem papildus piedāvājumi, pretējā gadījumā šī tipa skolas tiks apvienotas ar citām mācību iestādēm.

Pēc temata

Ušakovs neņems vērā Šadurska aicinājumu turpināt skolu optimizāciju
Šadurskis: katrā Rīgas mikrorajonā vajadzīga tikai viena vidusskola
Šadurskis nosauca izglītības reformas sākuma datumu

Galvenie temati