10:17 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Latvijā
Saņemt īso saiti
59

Liegums fotografēt stratēģiski svarīgus objektus spēj tikai piesaistīt tiem teroristu uzmanību – nebūtu ieteicams zināt, kādas ēkas ir vitāli svarīgas sabiedrības funkcionēšanai.

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Latvijas iedzīvotājus nevajadzētu informēt par kritiskās infrastruktūras objektiem, jo tas varētu piesaistīt lieku uzmanību valstij svarīgām ēkām, norādīja Latvijas Juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka radio Baltkom ēterā.

"Par daudz objektu statusu cilvēkiem nekas nav jāzina. Ja piekārt plāksnīti ar brīdinājumu par to, ka ēku aizliegts fotografēt, visiem būs skaidrs, ka tas ir kritiskās infrastruktūras objekts," — viņš teica.

Atgādināsim, ka 6. jūnijā ar mērķi mazināt terorisma risku valdība apstiprināja noteikumu grozījumus, kuri aizliedz fotografēt un uzņemt video kritiskās infrastruktūras objektus, piemēram, Ministru kabineta ēku.

Kritiskā infrastruktūra ir objekti, sistēmas vai to daļas, kuras ir būtiskas svarīgu sabiedrības funkciju īstenošanas, kā arī cilvēku veselības aizsardzības, drošības, ekonomiskās vai sociālās labklājības nodrošināšanai un kuru iznīcināšana vai darbības traucējumi būtiski ietekmētu valsts funkciju īstenošanu. Par šādiem objektiem tiek uzskatītas, piemēram, hidroelektrostacijas, gāzes vadi, transporta sistēmas, kā arī valdības ēkas utt.

Jau pašlaik specdienesti, vērtējot riskus, iesaka aizliegt atsevišķu svarīgu infrastruktūras objektu fotografēšanu, uzņemšanu video un cita veida dokumentēšanu, normatīvie akti neparedz veidus, kādos cilvēki tiek informēti par šāda veida aizliegumiem.

Pēc temata

Par spiegošanu apsūdzētā Latvijas iedzīvotāja lieta nodota tiesā
Ziemeļkorejā par spiegošanu notiesāts ASV pilsonis

Galvenie temati