01:15 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (203)
70

Militārajām mācībām Saber Strike nepieciešamā tehnika ir pilnībā izkraita un tiek nogādāta bāzē Ādažos pa dzelzceļu un autoceļiem.

RĪGA, 30. maijs — Sputnik. NATO militārā tehnika, kas ieradusies pagājušonedēļ ar mērķi piedalīties militārajās mācībās Saber Strike 2017, izkrauta Ventspils ostā, vēsta tās pārstāvji savā mikroblogā Twitter.

​Tālāk krava tiks nogādāta armijas bāzē Ādažos.

ASV militārā tehnika un jūras kājnieki ieradās Latvijā 24. maijā. Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāve Sandra Brāle informēja, ka daļa tehnikas tika izkrauta pludmalē Vārves pagastā dažu kilometru attālumā no Ventspils, bet pārējā — Ventspils ostā. Pašā ostā noenkurojās ASV kara kuģis USNS SGT. William R.Button. Tehnika tiek nogādāta Ādažos pa dzelzceļu un autoceļiem, vēsta Latvijas Bruņotie spēki.

​Ikgadējās apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās Saber Strike, ko komandē ASV spēki Eiropā, šogad piedalīsies vairāk nekā 2 tūkstoši cilvēku — karavīri no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas, Slovākijas un ASV. Mācības noritēs no 3. līdz 15. jūnijam Latvijas karavīru vadībā.

Temats:
NATO austrumu flangā (203)

Pēc temata

NATO štāba mācības notiek 45 km attālumā no Krievijas robežas
"Liesmojošais zobens" nosvilinājis hektāru meža Lietuvā
ASV jūras kājnieki salst mācībās pie Krievijas robežas
Krievijas atbilde NATO sapņiem: Baltijas flotes spēki aug
Kijevā izdomāts scenārijs Krievijas uzbrukumam Lietuvai un Polijai

Galvenie temati