02:22 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Latvijā
Saņemt īso saiti
58

Ja Latvijā sāksies karš, tad nesanākas viss paslēpties vai aizbēgt, jo likums paredz, ka pilsoņiem ir jāpretojas iebrucējiem, savukārt, komersantiem ir jābaro armija.

RĪGA, 24. maijs — Sputnik. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas aprēķiniem, Latvijas ekonomika varēs noturēties vismaz divas nedēļas, vēsta avīze Diena.

Tautas saimniecība varēs pilnvērtīgi funkcionēt visa šī perioda laikā, ja valsts izrādīsies izolēta karadarbību apstākļu dēļ, taču ar nosacījumu, ka komersanti izrādīs savu sadarbību valstij.

Avīze atgādina, ka militārās un pilsoņu aizsardzības sistēma paredz gan privātpersonu, gan juridisko personu mobilizāciju, un brīvprātīgo princips šādos apstākļos nedarbojas. Iespēja paslēpties vai aizbēgt no Latvijas līdz ar kara sākšanos, ko domā darīt, balstoties uz pēdējo gadu aptauju rezultātiem, apmērām 40% valsts iedzīvotāji, tiek pilnībā izslēgta.

Kā kaut kas tāds ir iespējams? Lieta tāda, ka pēc karadarbību uzsākšanas Ukrainā likumdevēji veica daudzus likuma grozījumus normatīvajos aktos, kuri kara iebrukuma gadījumā aizliedz nepretoties un pastiprina katra pilsoņa atbildību par valsts likteni.

Tai skaitā, kara uzsākšanās gadījumā liela loma tiek atvēlēta uzņēmējiem, jo kamēr vieni karo, citiem viņus ir jābaro. Tiešā un pārnestā nozīmē.

Pēc temata

Aptauja: trešā daļa Krievijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu Krievijas un ASV karu
Krievijas un ASV attiecības ir sliktākās kopš 1973. gada
Ūdijas diversanti un pasauļu karš Lietuvā
Rietumvalstu iedzīvotājus biedē trešā pasaules kara risks

Galvenie temati