01:30 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Domraksta tematu noplūdes vaininieks, visdrīzāk, negribēja nopelnīt, bet gan palīdzēt radiniekiem vai paziņām, uzskata Izglītības ministrijā.

RĪGA, 22. maijs – Sputnik. Izglītības un zinātnes ministrija zina, kas vainojams Latviešu valodas centralizētā eksāmena sacerējumu tematu noplūdē, pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis LTV raidījumā "Rīta panorāma".

16.maijā pirms Latviešu valodas centralizētā eksāmena dažas skolas paziņoja par sacerējuma tematu noplūdi. Valsts izglītības satura centrs (VISC) operatīvi nomainīja domrakstu tematus uz rezerves variantu, taču vēlāk kļuva zināms, ka arī šie temati ir zināmi skolēniem.

Pēc Šadurska vārdiem, Izglītības un zinātnes ministrijai un VISC kopumā ir skaidrs, kā varēja notikt informācijas noplūde. Visdrīzāk ir zināms arī vainīgais. Visiespējamāk viņš tā rīkojās, gribot palīdzēt kādam no tuviniekiem vai paziņām, nevis ar mērķi nopelnīt.

Šobrīd jautājums ir par to, vai policija spēs savākt pietiekami daudz pierādījumu pret šo cilvēku. Plašāku informāciju ministrs nesniedza, sakot, ka izmeklēšana vēl tiek veikta.

Šadurskis uzskata, ka nākotnē ir jāpāriet no eksāmenu uzdevumu nodošanas konvertos uz digitālo informācijas nodošanas formu, kas ievērojami samazinās noplūdes riskus. Izmaiņas varētu stāties spēkā jau nākamgad.

Pēc temata

Ušakovs pieķēris Šadurski un solīja nosargāt Rīgas skolas
Mediji: ar anonīmu vēstuļu palīdzību pedagogus mēģina noskaņot pret Šadurski
Skolotāji Latvijā saņem tikpat, cik apsargi

Galvenie temati