21:47 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Latvijā
Saņemt īso saiti
202

Mediķu streiku drauds iedarbojās: Saeimas darba komisija izstrādāja likuma grozījumus, kuri ļaus ārstiem maksāt virsstundas sākot jau ar jūlija mēnesi, un Veselības ministrija steidz meklēt tam naudu.

RĪGA, 17.maijs — Sputnik. Veselības ministrija cer atrast finansējumu mediķu algu palielināšanai, lai izbēgtu brīdinājuma streiku, paziņoja veselības ministre Anda Čakša LTV raidījumā "Rīta panorāma".

Vakar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) aicināja medicīnas iestāžu darbiniekus veikt brīdinājuma protesta akciju, atsakoties strādāt pagarinātajā normālajā laikā no 1. līdz 31.jūlijam

Ja līdz 1.jūlijam stāsies spēkā likuma grozījumi par ārstēšanu, kuri paredz pagarinātā normālā darba laika samazināšanu par 20 stundām, LVSADA valdei būs atļauts izlemt, vai tas ir pietiekams iemesls brīdinājuma akcijas apturēšanai.

Ministre paziņoja, ka cer, ka situācija nenovedīs pie mediķu brīdinājuma streika, tāpēc viņiem ir jādara zināms par to, ka nākamgad algas tiks paaugstinātas.

Par to ministre Čakša uzsvēra, ka visi aprēķini ir zināmi, tagad ir jārunā tikai par finansējuma avotiem. Pēc viņas domām, ja mediķi saņems skaidru ziņu, ka jautājums par pagarinātu normālo darba dienu tiks atrisināts, tad streiks varētu nenotikt.

"Es ļoti ceru uz to un esmu pārliecināta, ka mēs atradīsim finansējumu, " teica Čakša.

Viņa atzinās, ka nav pārsteigta ar plānotajiem protestiem, un viņu izbrīna, kā vispār mediķi var efektīvi strādāt ar esošajām darba algām. Pēc Čakšas vārdiem, zināmajā mērā viņa piekrīt daudzām lietām, par kurām runā medicīnas darbinieki.

Pēc temata

Veselības ministrija: nav vajadzības tulkot zāļu instrukcijas krievu valodā
Latvijas mediķi var atteikties strādāt pagarināto darba dienu
Latvija plāno līdz 2020. gadam tērēt veselības aprūpes finansējumam 4% no IKP

Galvenie temati