05:24 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Latvijā
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (218)
30

Ventspils brīvostas valde saņēmusi oficiālu informāciju par to, ka gāzes vada "Ziemeļu straume 2" būvdarbi tiks īstenoti bez Latvijas līdzdalības.

RĪGA, 17. maijs — Sputnik. Ventspils brīvostas valde saņēmusi oficiālu informāciju par to, ka gāzes vada "Ziemeļu straume 2" būvdarbi tiks īstenoti bez Latvijas līdzdalības, žurnālistiem pastāstīja ostas valdes priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Ventspils osta un divi tās termināļi Noord Natie Ventspils Terminals un Eurohome Latvija saņēmuši piedāvājumu iesaistīties "Nord Stream 2" gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur ostu. Taču bija nepieciešams Latvijas valdības atbalsts, lai osta varētu piedalīties projektā, taču tā ideju atbalstīt atteicās. Tomēr Lembergs cerēja, ka projektā varēs piedalīties privātas kompānijas.

"Neoficiāli viņi (projekta vadība — red.) paziņoja, ka nevēlas neko darīt "pa kluso"," — otrdien pavēstīja Aivars Lembergs. Pēc viņa vārdiem, Nord Stream 2 AG pārstāvji nolēmuši, ka ņems vērā politisko paziņojumu un iztiks bez Latvijas, vēsta RIA Novosti.

Vēstulē pausta pateicība par konstruktīvo sadarbību un izteikta nožēla par to, ka tā nav vainagojusies panākumiem, piebilda mērs.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzes vadu izbūvi, kuru kopējā jauda sastādītu 55 miljardus kubikmetru gāzes gadā. Plānota gāzes vadu izbūve no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Jaunu gāzes vadu paredzēts būvēt līdzās "Ziemeļu straumei". Kompānija Nord Stream 2 AG izveidota gāzes vada "Ziemeļu straume 2" plānošanas, celtniecības un tālākas ekspluatācijas darbu veikšanai.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (218)

Pēc temata

Lembergs: demaršs "Ziemeļu straumes 2" jautājumā maksājis Latvijai 40% kravu apgrozījuma
Latvija, Lietuva, Polija un Ukraina apvienojušās pret "Gazprom"
Šī dūkšana kaut ko nozīmē, jeb Edgara Rinkēviča "Trojas truba"

Galvenie temati