21:44 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Sākot ar aprīli, Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis pastiprinātas tirdzniecības vietu pārbaudes visā valstī, to gaitā tika konstatēti mēģinājumi uzdod importētos augļus un dārzeņus par vietējiem, taču šī tendence iet mazumā.

RĪGA, 7.maijs – Sputnik. Tendence pārdot importētos augļus un dārzeņus kā Latvijā audzētus iet mazumā, vēsta lsm.lv ar atsauci uz Pārtikas un veterināro dienestu (PVD).

Sākot ar aprīli, pēc pirmās Latvijas siltumnīcu produkcijas parādīšanās veikalu plauktos, PVD ieplānojis pastiprinātas tirdzniecības vietu pārbaudes visā valstī. Īpaša uzmanība tika pievērsta kvalitātes kontrolei, uzglabāšanas apstākļiem, kā arī informācijai, kuru pārdevējs sniedz pircējiem.

Pārtikas produktu izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova atzīmē, ka lielākoties ap augļiem un dārzeņiem izraisītā ažiotāža ir saistīta ar patērētāju maldināšanas gadījumiem, kad ievestā prece tika pārdota kā vietējā.

"Šobrīd varbūt mazāk tāpēc, ka mēs to kontrolējam vairāk, un tā tendence samazinās," piebilst viņa.

Taču, pēc PVD pārstāves teiktā, neatbilstības joprojām periodiski tiek konstatētas. Tie nav masveida, bet gan cilvēcisku apsvērumu dēļ.

"Lielveikalos mēs ļoti bieži konstatējam to, ka tikko bija Spānijas, piemēram, produkcija, cena tā pati palika, ielika kādas citas valsts produkciju, bet izcelsmes valsts palika Spānija," — secināja Marčenkova

Pēc temata

Latvijā krītas pārtikas produktu mazumtirdzniecības apjomi
Pārtikas produktu cenas: burkāni varbūt kļūs lētāki, taču piens – diezin vai
Latvija vienojusies ar AAE par pārtikas produkcijas sertificēšanu
Nejauki laikapstākļi Spānijā noveduši pie augļu un dārzeņu cenu kāpuma Baltijā

Galvenie temati