16:16 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Latvijā
Saņemt īso saiti
55

Nacionālā trīspusējā sadarbības padome atbalstīja Finanšu ministrijas nodokļu politikas pamatnostādnes un izplānoja līdz jūnijam izstrādāt veselības nozares finansējuma palielināšanas grafiku līdz 4% no IKP 2020. gadā.

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. Valdība un tās sociālie partneri vienojas izstrādāt grafiku, lai nodrošinātu veselības aprūpes finansējuma palielināšanu līdz 4% no IKP 2020. gadā, raksta Baltnews.lv.

Veselības aprūpes finansējuma palielinājums bija viens no strīdīgajiem jautājumiem vakarējā Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomes sēdē (NTSP).

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība paziņoja, ka nav gatava atbalstīt Finanšu ministrijas izstrādātās nodokļu pamatnostādnes, ja netiks atrisināts jautājums par ilgtermiņa veselības aprūpes finansēšanas modeli.

Vairāk nekā divas stundas ilgā diskusijā NTSP atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādātās nodokļu pamatnostādnes un ieplānoja līdz jūnijam izstrādāt grafiku, lai nodrošinātu veselības aprūpes finansējuma palielināšanu līdz 4% no IKP 2020. gadā.

Kā pēc sēdes pastāstīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, NTSP vienojās par kompromisu — sociālie partneri atbalsta nodokļu reformu ar nosacījumu, ka līdz šā gada 1. jūnijam tiks atrasts veselības aprūpes finansēšanas avots.

"Ja šis nosacījums 1. jūnijā netiks izpildīts, tad uzskatīsim, ka esam piemānīti. Tādā gadījumā mediķu arodbiedrība nodokļu reformai nevarēs piekrist, " — viņš teica.

Ministru prezidents Māris Kučinskis uzsvēra, ka nodokļu pamatnostādnes nebūs iespējams iesniegt Saeimā, ja lēmums par finansējuma palielināšanu veselības aprūpes nozarei netiks atrasts mēneša laikā.

Iepriekš Latvijas varas iestādes paziņojušas par nodomu palielināt aizsardzības budžetu līdz minimāli nepieciešamajiem 2% no IKP 2018. gadā.

Pēc temata

Latvijas bijušais premjers pastāstījis, kā izvest valsti no bedres
Latvijas mediķi var atteikties strādāt pagarināto darba dienu
Rīgas Dzemdību nama darbiniekiem palielinātas algas par 4,5% prasīto 50% vietā
Veselības ministrija plāno izmaksāt kompensācijas mediķiem reģionos

Galvenie temati