06:24 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Latvijas Nacionālais teātris

Latvijas Nacionālā teātra trupa tomēr varētu saņemt ASV vīzas

© Sputnik / Игорь Зарембо
Latvijā
Saņemt īso saiti
14

Latvijas vēstnieks ASV, Andris Teikmanis paziņoja, ka tikās ar Nacionālās drošības ministrijas pārstāvjiem un izteica cerību, ka aktieri saņems vīzas un piedalīsies Dziesmu un deju svētkos Baltimorā.

RĪGA, 30.aprīlis — Sputnik. Latvijas vēstnieka ASV Andra Teikmaņa tikšanās ar Nacionālās drošības ministriju varētu sekmēt darba vīzu izsniegšanu Latvijas Nacionālā teātra aktieriem, vēsta Baltnews.lv.

Diplomāts pastāstīja par pārrunām ar ierēdņiem un pauda cerību, ka trupa saņems vīzas. Lēmumu pieņems ASV Pilsonības un imigrācijas dienests.

Aktieriem bija jāpiedalās XIV Dziesmu un deju svētkos Baltimorā, Merilendas štatā, kuri notiks no 29.jūnija līdz 3.jūlijam, taču viņiem netika izsniegtas vīzas.

ASV Valsts drošības departamenta atteikums bija pamatots ar to, ka izrāde, ko aktieri plānoja demonstrēt, nav latviešu autora literārais darbs, un tā demonstrācijai Amerikā nav nekādas kultūrvēsturiskas nozīmes.

Latvijas Nacionālā teātra aktieru uzstāšanās bija ieplānota 1. un 2.jūlijā. Viņi vēlējās spēlēt izrādi "Ceļā uz mājām" pēc kanādiešu dramaturga Eliota Heiza lugas. Pēc teātra pārstāvju vārdiem, literāro darbu izvēlējās pieņemošā puse kā jebkuram vecumam saprotamu.

Pēc temata

Ventspils strūklaka saņēmusi starptautiskā konkursa A' Design balvu
Atgriezties Rīgā un ilgoties pēc Antarktīdas
Fotogrāfijas no 76 valstīm: Steņina konkursa žūrijai nāksies kārtīgi pastrādāt

Galvenie temati