06:46 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Latvijā
Saņemt īso saiti
293

Latvieši iemaksa bankomātos arvien vairāk skaidrās naudas, pagājušajā gadā tika iemaksāti 2,67 miljardi eiro.

RĪGA, 20. marts – Sputnik. Pagājušajā gadā latvieši bankomātos iemaksājuši 2,67 miljardus eiro, ziņo Latvijas televīzijas portāls

Daļa šo līdzekļu var būt aplokšņu algas, taču tās apjomi atbildīgām iestādēm pagaidām nav zināmi. Valsts ienākumu dienests nesaņem no bankām detalizētu informāciju šajā jautājumā. 

2014. gadā kopējā iemaksātā summa sastādīja 2,38 miljardus eiro, 2015. – 2,59 miljardus, 2016. – jau 2,67 miljardus. Zināms, ka apmēram pusi no tās naudas ieskaitījušas juridiskas personas, pārējo – fiziskās. Bet vai šī nauda ir oficiāla vai neoficiāla alga, parāds vai radinieku dāvana, nav zināms.

2013. gadā VID nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone paziņoja, ka šīs jautājums jāizanalizē. 2014. gadā departaments iesniedza grozījumus Finanšu ministrijā, kuri paredz, ka bankām ir jānodod dati par privātpersonu iemaksātiem naudas līdzekļiem gadījumā, ja iemaksas tika veiktas ne mazāk kā astoņas reizes gadā, un to kopējā summa pārsniedza sešus tūkstošus eiro. Taču šis jautājums netika izskatīts.

Tagad VID neuzstāj uz šādiem grozījumiem.

Kā raksta LSM.lv, VID Nodokļu maksātāju konsultāciju pārvaldes direktora vietniece Dace Pelēkā atzīmēja, kā ieņēmumu dienēstam jādomā par citiem risinājumiem, nevis par nepārtrauktu informācijas saņemšanu no kredītiestādēm.

Pēc temata

Valdība pievelk skrūves skaidrās naudas darījumiem
Ierēdņiem, iespējams, aizliegs glabāt skaidro naudu
VID iesaka pievērst uzmanību preču pārvietošanas ierobežojumiem
Pērn VID atklājis darba devēju pārkāpumus 1647 gadījumos

Galvenie temati