12:10 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

Klātesošie skandē saukli "Rokas nost no akadēmijas!", kā arī "RPIVA ir un būs!". Neskatoties uz sākotnējo uzstādījumu protestā prasīt Šadurska demisiju, līdz šim šādi aicinājumi nav izskanējuši.

RĪGA, 28. februāris – Sputnik. Aptuveni 250 cilvēku iepretim Ministru kabinetam šodien prasa apturēt Rīga Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesu, informē LETA.

Iepretim valdības ēkai pulcējušies RPIVA studenti, mācībspēki un vadība, kā arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji. Klātesošie līdzi atnesuši gan karogus ar RPIVA un LIZDA simboliku, kā arī plakātus, kuros pausta prasība saglabāt akadēmiju. Vairāki plakāti adresēti izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, aicinot "Kažu doties mājās", kā arī ministram respektēt studējošo izvēli. 

Plakātos pausts, ka arī pašai Izglītības un zinātnes ministrijai jāatrod sava sirdsapziņa, kā arī jābeidz īstenotais "terors".

Protestētāju priekšā izvietojušies arī daži akadēmijas mūziķi – bundzinieks un pūtēji, kas protestā nodrošina muzikālo pavadījumu.

Klātesošie skandē saukli "Rokas nost no akadēmijas!", kā arī "RPIVA ir un būs!".

Neskatoties uz sākotnējo uzstādījumu protestā prasīt Šadurska demisiju, līdz šim šādi aicinājumi nav izskanējuši. Tā vietā klātesošie prasa, lai pie viņiem iznāktu Ministru prezidents Māris Kučinskis. Protestējošie kliedz: "Premjeru!" un "Kučinski, nāc ārā!".

Jānorāda, ka šodien Ministru kabineta sēde sāksies vēlāk nekā ierasts.

Pēc temata

Ušakovs: ar tādu ministru var izdzenāt visus skolēnus
ZZS līderis skaidro, kāpēc Šadurska demisija netika atbalstīta
Šadurskis grib pagarināt mācību gadu par pāris nedēļām
Mediji: ar anonīmu vēstuļu palīdzību pedagogus mēģina noskaņot pret Šadurski

Galvenie temati