15:49 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Latvijā
Saņemt īso saiti
15

Šogad četros Ukrainas apgabalos varētu atvērties Latvijas goda konsulāti, kas palīdzēs noformēt vīzas un stiprinās abu valstu divpusējos sakarus.

RĪGA, 17. februāris — Sputnik. Ukrainā šogad jaunus goda konsulātus varētu atvērt četros jaunos apgabalos, aģentūra LETA uzzināja Ārlietu ministrijā.

Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns tikšanās laikā ar goda konsuliem izteicis pateicību par viņu ieguldījumu Latvijas un Ukrainas divpusējo kontaktu stiprināšanā, kā arī Latvijas kultūras un uzņēmējdarbības popularizēšanā Ukrainā.

Francijas prezidenta kandidāte Marina Lepēna
© Sputnik / Кристина Афанасьева
Ukrainā šobrīd darbojas trīs Latvijas goda konsulāti — Čerņigovas, Ļvovas un Odesas apgabalos. Tomēr šogad jaunus goda konsulātus varētu atvērt arī Harkovas, Dņepropetrovskas, Hersonas un Nikolajevas apgabalos.

Konsulāti sekmē sakarus ar vietējām varasiestādēm un sniedz pakalpojumus pilsoņiem, risina grūtības, kas radušās iedzīvotājiem likumdošanas un vīzu, pases, notāra dokumentu, izziņu noformēšanas jautājumos utt.

Goda konsulātus parasti vada ārštata konsuli. Tie nav profesionāli diplomāti un var būt gan pārstāvētās valsts, gan konsulāta mītnes valsts pilsoņi.

Pēc temata

Talantīgais Raivis Veckāgans: no mūsu ostas — jūsējai
Latvija arī nākamgad sniegs atbalstu Ukrainai cīņai pret korupciju
Ukraina aizliegusi iebraukt valstī 140 kultūras darbiniekiem no Krievijas

Galvenie temati