17:43 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Latvijā
Saņemt īso saiti
14

Uzticēšanas līmenis arī iepriekšējai Laimdotas Straujumas vadītajai valdībai nebija augsts, tomēr pašreizējam Māra Kučinska vadītajam Ministru kabinetam šie rādītāji pēdējā kvartālā ir vēl vairāk samazinājušies.

RĪGA, 11. februāris — Sputnik. Sabiedrības attieksme pret valdību ir ļoti kritiska, un pēdējos mēnešos pasliktinājusies, aģentūrai LETA pastāstīja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kaktiņš runāja gan par valdība darba vērtējumu, gan par uzticību valdībai. Komentējot apmierinātību ar valdības darbu, Kaktiņš atsaucās uz "Baltic International Bank" Latvijas barometra datiem, kas liecina, ka valdības darba vērtējums ir pasliktinājies pēdējos mēnešos.

Eksperts arī pauda — uzticēšanas līmenis arī iepriekšējai Laimdotas Straujumas vadītajai valdībai nebija augsts, un to situāciju pat varētu saukt par krīzi. Tomēr arī pašreizējam Māra Kučinska vadītajam Ministru kabinetam šie rādītāji pēdējā kvartālā ir vēl vairāk samazinājušies, piebilda sociologs.

Kaktiņš šo tendenci saistīja gan ar šā gada valsts budžeta pieņemšanas procesu, kā arī nodokļu izmaiņām, par ko koalīcija vienojās pērn gada nogalē.

Jau ziņots, ka Kučinskis šā gada 14. februārī informēs par valdības paveikto gada laikā. Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016. gada 11. februārī. Lai apkopotu ministru paveikto gada laikā, Kučinskis janvāra beigās ar ministriem sācis pārrunāt valdības rīcības plāna izpildi.

Kopš ekonomiskās krīzes sākuma vairākas līdzšinējās valdības vadīja "Vienotības" politiķi, bet Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji premjera amatu vienīgo reizi līdz šim ir ieņēmuši 2004. gadā, kad šajā postenī vien deviņus mēnešus izdevās noturēties Indulim Emsim.

 

Pēc temata

Strīdi par Latvijas piederību
Inguna Sudraba: Kučinska valdība ir kā viļņos mētāta laiva bez laba kapteiņa un komandas
Vairāk nekā puse iedzīvotāju pārliecināta, ka tiesu procesi Latvijā nav taisnīgi

Galvenie temati