02:09 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Latvijā
Saņemt īso saiti
68

Līdz septembrim plāno sagatavot prostitūcijas ierobežošanas likumprojektu.

RĪGA, 7. februāris — Sputnik. Valdība šodien uzdeva Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar citām institūcijām līdz 1. septembrim sagatavot likumprojektu prostitūcijas ierobežošanas jomā, ziņo aģentūra LETA.

Iepriekš šis termiņš bija noteikts šī gada 1. janvāris, tomēr Iekšlietu ministrijas (IeM) izveidotā darba grupa pagaidām nav panākusi vienotu nostāju par likumprojektā iekļaujamām normatīvā regulējuma normām un satura apjomu, un darbs pie likumprojekta redakcijas izstrādes un saskaņošanas turpinās.

Šobrīd prostitūciju Latvijā regulē speciāli Ministru kabineta noteikumi. Nevalstiskās organizācijas un Tiesībsargs jau 2015. gadā pauduši viedokli par to, ka noteikumos paredzētajiem ierobežojumiem nav izvēlēts atbilstošs tiesiskā regulējuma līmenis. Tiesībsargs un nevalstiskās organizācijas uzskata, ka noteikumos paredzētie ierobežojumi ir nosakāmi likuma līmenī.

Ņemot vērā iepriekšminēto IeM nolēma izveidot darba grupu, kuras uzdevums būs izstrādāt jaunu likumu prostitūcijas ierobežošanas jomā, tādējādi, nodrošinot prostitūcijā iesaistītajām personām noteikto ierobežojumu noteikšanu atbilstošā tiesiskā regulējuma līmenī un nodrošinot Satversmē noteikto pamattiesību ievērošanu.

Pēc temata

Kāpēc latviešu politiķus nevar dēvēt par prostitūtām
#NegribuTeviAtpakaļ: Latvijas politiķu bērni dzimtenē neatgriezīsies
Nodzīvot līdz algai Valsts ieņēmumu dienestā

Galvenie temati