12:37 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Latvijā
Saņemt īso saiti
36

Ziņojot par veikalos it kā ievietotiem spridzekļiem, mēģina izspiest naudu no uzņēmumiem.

RĪGA, 4. janvāris — Sputnik. Pirmssvētku laikā noziedznieki mēģinājuši izspiest naudu no veikalniekiem, solot naudas nesamaksāšanas gadījumā turpināt ziņot atbildīgajiem dienestiem par veikalā it kā ievietotu spridzekli, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz Valsts policijas (VP) Kriminālpolicijas priekšnieku Andreju Grišinu.

VID
© Sputnik / Sergey Melkonov

Viņš pastāstīja, ka pagājušā gada nogalē policija saņēma informāciju par it kā ievietotiem spridzekļiem tirdzniecības centros. Izvērtējot riskus, daļā gadījumu tika veikta veikalu evakuācija. Šāda informācija esot saņemta arī citās valstīs. Vēlāk uzņēmumi saņēmuši sūtījumus, kuros noziedznieki prasījuši samaksāt naudu, lai pārtrauktu veikt šādas informācijas izplatīšanu.

Saistībā ar minētajiem gadījumiem patlaban VP sākti deviņi kriminālprocesi un notiek aktīva sadarbība ar ārvalstu kolēģiem. Šis Latvijā ir jauns noziedzības fenomens, sacīja Grišins, piebilstot, ka ar to līdz šim saskārušās piecas valstis.

Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus norādīja, ka pašreiz nekas neliecina par izplatītās informācijas saistību ar terorisma draudiem.

Grišins domā, ka vainīgo personu noskaidrošana ir tikai laika jautājums.

Jau tika ziņots, ka pirms svētkiem vairākas reizes uz laiku tika slēgti tirdzniecības centri Rīgā.

Pēc temata

Valkas pašvaldība stāsta par "alkohola tūrisma" priekšrocībām
Kāpēc Latvija glābj "Dzintaru"
Latvijas ražotāji nes zaudējumus Spānijas cūkgaļas dēļ

Galvenie temati