18:21 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Inčukalna gāzes krātuve. Foto no arhīva.

Pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām

© Foto: baltnews.lv
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

No 1. janvāra par 3% pieauguši dabasgāzes tarifi, ja mājsaimniecības patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā.

RĪGA, 2. janvāris – Sputnik. No 1. janvāra pieauguši dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, informē LETA, atsaucoties uz AS ''Latvijas Gāze'' publiskoto informāciju.

Ja mājsaimniecības patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā, tad dabasgāzes tarifs būs 0,69 eiro par kubikmetru (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli), kas ir par 3% lielāks nekā iepriekš. Savukārt mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā tarifs pieaugs par 8,1% — līdz 0,4 eiro par kubikmetru.

Vienlaikus tarifs joprojām būs zemāks nekā pērnā gada sākumā, kad mājsaimniecībām ar patēriņu 500 kubikmetru gadā tas bija 0,72 eiro par kubikmetru, bet mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā – 0,43 eiro.

Dabasgāzes cena ir piesaistīta mazuta (ar sēra saturu līdz 1%) un dīzeļdegvielas (ar sēra saturu līdz 0,1%) cenas/kotācijas indeksam FOB ARA (Free On Board Amsterdam, Rotterdam, Antwerp) naftas produktu biržās, kā arī Eiropas Centrālās bankas noteiktajai eiro un ASV dolāra kursa attiecībai.

Mainoties mazuta un dīzeļdegvielas kotācijai (tiek ņemta vērā faktiskā deviņu mēnešu vidējā kotācija) un valūtu kursu attiecībām, tiek piemēroti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātie tarifi.

Klientiem ar mazāku dabasgāzes patēriņu nekā 25 000 kubikmetru gadā tarifi tiek mainīti katra gada 1. janvārī un 1. jūlijā.

Pēc temata

"Lietuvos energija" nākamgad trešo daļu gāzes pirks no "Gazprom"
Ukraina apsūdz Krieviju par gāzes ieguvi Melnajā jūrā
Gāzes vadi starp Igauniju un Latviju tiks paplašināti par ES līdzekļiem

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7