19:21 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
21

Aizsardzības budžets nākamgad augs par 27,9% – no 352 miljoniem eiro šogad līdz 450 miljoniem eiro nākamgad.

RĪGA, 26. decembris — Sputnik. Nākamgad visstraujāk augs aizsardzības un sabiedriskās kārtības budžeti, vēsta LETA, atsaucoties uz Finanšu ministrijas sniegto informāciju.

Aizsardzības budžets nākamgad augs par 27,9% — no 352 miljoniem eiro šogad līdz 450 miljoniem eiro nākamgad. Papildu līdzekļi nākamā gada budžetā paredzēti Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju palielināšanai, apbruņošanai, apgādei un rekrutēšanai, kā arī zemessardzes vienību pārapbruņošanai.

Sabiedriskās kārtības un drošības budžets 2017.gadā augs par 18,2% — no 495 miljoniem eiro līdz 585 miljoniem eiro. Papildu līdzekļi tiks novirzīti cīņai pret terorismu, stiprinot Drošības policijas kapacitāti. Tāpat papildu līdzekļi paredzētu robežas stiprināšanai, atalgojumu reformai ugunsdzēsējiem, glābējiem, policistiem un robežsargiem.

Sociālās aizsardzības budžets nākamgad augs par 7,5% — no 2,65 miljardiem eiro līdz 2,85 miljardiem eiro. Papildu līdzekļi tiks novirzīti alternatīvo ģimenes aprūpes formu atbalstam, kā arī atbalsta palielināšanai apgādnieku zaudējušiem bērniem.

Veselības budžets augs par 6,4% — no 750 miljoniem eiro šogad līdz 798 miljoniem eiro nākamgad. Papildu līdzekļi tiks novirzīti veselības aprūpes reformu veikšanai, rindu mazināšanai uz ambulatorajiem un stacionārajiem pakalpojumiem, kā arī pieejamības uzlabošanai pie speciālistiem.

Savukārt izglītības budžets nākamgad augs par 2,5% — no 667 miljoniem eiro līdz 684 miljoniem eiro. Papildu līdzekļi tiks novirzīti pedagogu darba samaksas jaunā modeļa ieviešanai, latviešu valodas apguvei un prasmju pilnveidei Latvijā un pasaulē.

Kā ziņots, Saeima novembra beigās pēc aptuveni 20 stundas ilgas sēdes pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā plānotie ieņēmumi ir lielāki nekā 8 miljardi eiro, savukārt izdevumi — ap 8,4 miljardiem eiro, līdz ar to plānots budžeta deficīts.

Salīdzinot ar 2016.gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par aptuveni 664 miljoniem eiro lielāki, savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par vairāk nekā 680 miljoniem eiro lielāki nekā šogad.

Pēc temata

Žans Klods Junkers: ASV nav gatavas garantēt Eiropas drošību
Nokomplektēta Latvijas kaujas grupa
Ar žogu nepietiek: robežsargus stiprinās no gaisa

Galvenie temati