10:19 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Latvijā
Saņemt īso saiti
Bēgļi Latvijā (42)
16

Kopumā Latvija ES pārvietošanas programmā uzņēmusi 169 personas, no tām bēgļa statuss piešķirts desmit personām un alternatīvais – 59 personām.

RĪGA, 20. decembris — Sputnik. Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā vakar uz Latviju no Grieķijas pārvietotas 15 personas. Tāpat Latvija nolēmusi piešķirt patvērumu vēl sešiem pārvietošanas programmā uz mūsu valsti nogādātajiem ārvalstniekiem, informē aģentūra LETA.

Vakar Uz Latviju pārvietotas četras ģimenes no Sīrijas, kuras patlaban jau atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Starp pārvietotajiem ir septiņi nepilngadīgi bērni, aģentūru LETA informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Starp pārvietotajām personām ir pavārs, rūpnīcas darbinieks, mūzikas skolotājs un pašvaldības darbinieks. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu, angļu, kurmandži un krievu valodu zināšanas.

PMLP jaunākā informācija liecina, ka kopumā Latvija ES pārvietošanas programmā uzņēmusi 169 personas, no tām bēgļa statuss piešķirts desmit personām un alternatīvais — 59 personām.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no ES valstīm — Grieķijas un Itālijas —, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm — šobrīd tas notiek no Turcijas.

Temats:
Bēgļi Latvijā (42)

Pēc temata

Bēgļus Lietuvā iemācījuši runāt krieviski un apmētājuši ar akmeņiem
Ungārija gatavojas tiesāties ar EK par obligātajām migrantu kvotām

Galvenie temati