07:21 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Latvijā
Saņemt īso saiti
112

Kaujas grupas izvietošana Latvijā ir plānota 2017. gadam.

RĪGA, 7. decembris — Sputnik. Pēc Spānijas lēmuma iekļauties NATO kaujas grupā Latvijā šī grupa ir pilnībā noformēta, vēsta aģentūrai LETA, citējot Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

"Tagad pēc Spānijas lēmuma tā ir nokomplektēta — Kanādas vadītajā kaujas grupā būs Kanāda, Albānija, Itālija, Spānija, Slovēnija un Polija,"- sacīja Rinkēvičs. "Pašlaik Latvijas un Kanādas kolēģi intensīvi strādā ar visām šīm valstīm, lai risinātu praktiskos jautājumus, bet par grupas sastāvu vairs jautājumu nav."

Runājot par Latvijas bažām saistībā ar plānotajiem Krievijas militārajiem manevriem Baltkrievijā, ministrs norādīja, ka šis jautājums NATO ārlietu ministru sanāksmē ir apspriests.

"Izvērtējot mūsu pašreizējās attiecības ar Krieviju un situāciju Ukrainā, apspriedām arī gaidāmās Krievijas mācības "Zapad 2017" Baltkrievijā," sacīja Rinkēvičs. "Iepriekš Krievijas mācībās "Zapad" mēs esam redzējuši atsevišķus agresīvus elementus, arī tādus, kas pilnīgi noteikti ir vērsti pret Baltijas valstīm. Lai arī katrai valstij ir tiesības rīkot šādas mācības, mēs ceram, ka mūsu rīcībā būs tādi mehānismi, kas varētu samazināt dažādus potenciālus pārsteigumus līdz nulles līmenim," — teica Rinkēvičs.

Viņš piebilda, ka šonedēļ notika Baltkrievijas ārlietu ministra vizīte Latvijā, kuras laikā tika apspriests šis jautājums. Esot runāts arī ar Krievijas pusi par risku samazināšanu gan NATO ietvaros, gan divpusēji.

Tāpēc arī notiekot NATO un Krievijas padomes sarunas, savstarpējie militārie kontakti.

Kā ziņots, militāro mācību "Zapad 2017" dēļ Krievija nākamgad plāno pārsviest uz Baltkrieviju 80 reizes vairāk karavīru un militārās tehnikas nekā šogad, vēsta Polijas tīmekļa izdevums "Defence24.pl", atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiāliem dokumentiem.

Izdevums norāda, ka Krievijas ministrija izsludinājusi tenderu starptautiskam militāram dzelzceļa transportam.

Ja pērn Krievijas Aizsardzības ministrijai militārās tehnikas transportēšanai uz Baltkrieviju bija vajadzīgi 125 vagoni, tad šogad vien 50 vagoni, bet nākamgad — 4126 vagoni.

Balstoties tendera nosacījumos, var secināt, ka Krievija grasās uz Baltkrieviju pārsviest vairākas divīzijas, norāda izdevums.

Kremlī tenderu skaidro ar mācībām "Zapad 2017", kādas abu valstu bruņotie spēki rīko regulāri.

"Izstrādājot mācību scenārija koncepciju, tiks ņemta vērā situācija, kas ir saistīta ar NATO aktivitāšu pieaugumu pie savienotās valsts robežām," — skaidroja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

Pēc temata

Igauņi gatavojas partizānu karam
Amerikāņu analītiķi aprēķinājuši, kā Krievija varēšot ieņemt Latviju
Ģenerālis Ivašovs: ASV met izaicinājumu visai cilvēcei
Putins apstiprinājis Krievijas ārpolitikas jauno koncepciju

Galvenie temati