14:15 24 Oktobris 2017
Rīga+ 2°C
Tiešraide
Krievijas vēstniecība Latvijā

Krievijas vēstniecība kritizē lēmumu neielaist valstī garīdznieku

© Foto: RUSEMBAS
Latvijā
Saņemt īso saiti
25

Krievijas diplomāti uzsvēra, ka reliģisku darbinieku iekļaušana melnajos sarakstos ir absolūti nesaprotama un neveicinās valstu abpusējo attiecību normalizāciju.

RĪGA, 28. novembris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Latvijā sniedza komentārus saistībā ar Latvijas varas iestāžu lēmumu aizliegt iebraukšanu valsts teritorijā Krievijas pareizticīgās baznīcas protodiakonam Andrejam Kurajevam. 

"Reliģisku darbinieku iekļaušana to personu sarakstā, kam aizliegta iebraukšana Latvijā ir ārpus saprāta robežām un neapšaubāmi neveicinās Krievijas un Latvijas dialoga normalizēšanos," – teikts vēstniecības paziņojumā, kas publicēts sociālajā tīklā Facebook.

Iepriekš kļuva zināms, ka Latvijā nav ielaists protodiakons Andrejs Kurajevs.

Garīdznieks devies uz Latviju ar mērķi piedalīties filozofiskā diskusijā, taču robežsargi viņu apturējuši Rīgas lidostā.

"Sēžu Rīgas lidostā. Robežsargi saka, ka Latvijas drošības dienests jau sen aizliedzis man iebraukt, un aizliegums pagarināts 2015. gadā," – rakstīja protodiakons.

"Latvijā esmu bijis vienu reizi pirms 10 gadiem. No tā brauciena man līdz šim saglabājusies vitrāža logā – to uzdāvināja Latvijas parlamenta spīkeris, luterāņu mācītājs. Ar to gribu teikt, ka skandālu nebija, lai arī toreiz bija lekcija "Maskavas namā"," – piebilda Kurajevs.

Pēc temata

Lietuva liegusi iebraukšanu Oļegam Gazmanovam
Latvijas ērģelniecei liegta iebraukšana Ukrainā mīlestības pret Krieviju dēļ
Vācu antifašistiem liegts iebraukt Latvijā

Galvenie temati