17:33 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
37

Deputāti atbalstījuši grozījumus, kas valsti apdraudošām personām aizliegs nodarboties ar apsardzes biznesu.

Rīga, 10. novembris – Sputnik. Pēc aģentūras LETA informācijas, šodien Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Apsardzes darbības likumā, kas paredz speciālo atļauju izsniegšanas aizliegumu apsardzes pakalpojumu sniegšanai gadījumā, ja komercsabiedrības īpašnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā un rada draudus valsts drošībai.

Saskaņā ar likumprojektu apsardzes sertifikāta saņemšanai būs nepieciešama attiecīgā izglītība, kā arī tajā noteikta kvalifikācijas pārbaudījuma prasības un kārtība un personas, kurām apsardzes sertifikāta saņemšanai nav nepieciešams kārtot šo pārbaudījumu.

Tāpat valdība varēs noteikt kārtību, kādā fiziskajai personai izsniedzams apsardzes sertifikāts, tā dublikāts un atkārtots sertifikāts un pagarināms apsardzes sertifikāta derīguma termiņš, apsardzes sertifikāta paraugs, kā arī kārtību un apmēru, kādā maksājama valsts nodeva par apsardzes darbinieka kvalifikācijas pārbaudījuma kārtošanu, apsardzes sertifikāta, tā dublikāta un atkārtota sertifikāta izsniegšanu un apsardzes sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanu.

Likumprojekts papildus precizē Apsardzes darbības likuma aizliegumus apsardzes darbības speciālās atļaujas izsniegšanai, attiecinot tos arī uz apsardzes komercsabiedrību īpašniekiem. Tādējādi speciālo atļauju apsardzes pakalpojumu sniegšanai būs aizliegts izsniegt gadījumā, ja valsts iestādēm būs pamats uzskatīt, ka komercsabiedrības īpašnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā vai ir tās biedrs, kā arī rada draudus valsts un sabiedrības drošībai.

Pēc temata

Uztici, bet pārbaudi: Šadurskis par grozījumiem Izglītības likumā
Saeima atbalsta alkoholisko dzērienu "divlitreņu" likvidēšanu

Galvenie temati