21:25 03 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Latvijā
Saņemt īso saiti
Bēgļi Latvijā (42)
71

Latvijas iekšlietu ministrs pavēstījis, ka visi bēgļi, kuri ir saņēmuši kādu statusu un ir izgājuši ārpus Muceniekiem, Latviju ir pametuši.

RĪGA, 8. novembris – Sputnik.  Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pavēstījis, ka Latviju ir pametuši visi Eiropas Savienības programmas ietvaros pārvietotie bēgļi, kuriem ir nācies pamest patvēruma meklētāju centru Muceniekos, informē aģentūra LETA.

Šonakt uz Latviju ir pārvietoti vēl 16 patvēruma meklētāji no Grieķijas bēgļu nometnēm — vairākas ģimenes no Sīrijas, un kopējais Latvijā uzņemto bēgļu skaits minētajā ES programmā ir sasniedzis 154 cilvēkus.

Tomēr visi bēgļi, kuri ir saņēmuši kādu statusu un pametuši Muceniekus, ir devušies prom no Latvijas, "jo viņiem īsti nav kur iet". Pašlaik Muceniekos uzturas ap 140 personas. No tām statusu saņēmuši mazāk nekā 20 cilvēki. Viņiem būtu jādodas uz jaunām dzīvesvietām, taču viņi to nespēj.

Jautāts, kā risināt acīmredzamo problēmu, Kozlovskis intervijā telekanālam LNT pastāstīja, ka valdība virza izmaiņas likumdošanā, lai mainītu pabalstu izmaksas mehānismus. Politiķis atzina, ka Igaunijā ieviestā bēgļu uzņemšanas sistēma izskatās labāk, jo tur bēgļus uzreiz sadala pa pašvaldībām un neesot zināmi gadījumi, kad viņi pamestu valsti.

Ministrs cer, ka arī jaunajā bēgļu mentoru konkursā atradīs veiksmīgākus patvēruma meklētāju integrētājus.

Kozlovskis pauda nostāju, ka nav jāpriecājas, ka bēgļi aizbrauc no Latvijas, jo reiz viņi vēl var kļūt par reālu slogu valstij.

Vienlaikus Kozlovskis uzsvēra, ka Latvija turpinās pildīt uzņemtās saistības un pārvietos uz mūsu valsti jaunus patvēruma meklētājus. Procesu sekmējot veiksmīgā sadarbība ar partnerdienestiem Grieķijā.

Kas sagaida bēgļus Latvijā
© Sputnik / Ekaterina Starova
Kas sagaida bēgļus Latvijā
Temats:
Bēgļi Latvijā (42)

Pēc temata

Nosvērti un laimīgi: kāpēc bēgļi bēg tālāk
Musulmaņu skaits Eiropā aug

Galvenie temati