18:29 22 Maijs 2017
Rīga+ 18°C
Tiešraide
Alus. Foto no arhīva

Latvijā krītas alus ražošana, pieaug imports

© Sputnik / Oksana Dzadan
Latvijā
Saņemt īso saiti
41

Astoņu mēnešu laikā Latvijā saražotā alus apjoms ir sarucis par 14,9%.

RĪGA, 15. oktobris — Sputnik. Šī gada astoņu mēnešu laikā Latvijā saražoti 55,302 miljoni litru alus — par 14,9% mazāk nekā šajā pašā periodā 2015. gadā, vēsta LETA, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Akcīzes preču pārvaldes sniegtajām ziņām.

Savukārt alus imports laikā no šī gada janvāra līdz augustam ir pieaudzis par 16,2% salīdzinājumā ar šo periodu 2015 gadā. Šogad Latvijā ievesti 64,684 miljoni litru alus.

VID rīcībā esošā informācija liecina, ka 2016. gada astoņu mēnešu laikā patēriņam nodoti 108,694 milj. litru alus — par 1% mazāk nekā pērn.

Astoņu mēnešu laikā no Latvijas eksportēti 7,013 milj. litru alus — par 19,4% mazāk nekā gadu iepriekš.
Latvijas alus galvenokārt tika eksportēts uz Eiropas Savienības valstīm (53,9%).

Pēc temata

Kā būtu ar kādu aliņu? Latvija aizstāv savu tradicionālo dzērienu ES tirgū
Zaudētie miljoni: cik Latvijai izmaksājis sankciju karš ar Krieviju

Galvenie temati

 • Meitene

  Starptautiskās skolēnu sasniegumu novērtēšanas programmas (PISA) pētījums atklāja, ka Latvijas skolēni piekauj viens otru divas reizes biežāk nekā vidēji ESAO.

  3
 • Tallina

  Kas var pārsteigt rīdzinieku Igaunijas galvaspilsētā? Nicīga attieksme pret skaidro naudu, dārgs alus, cilvēcīga attieksme pret smēķētājiem, ceļi un neparasta iespēja nopelnīt.

  42
 • Pasta

  Izdomātas daudzas svara zaudēšanas metodes, taču vai šķīvis, kas rada iespaidu, ka tajā ir vairāk ēdiena nekā patiesībā, var kļūt par vienu no tām? Eksperti uzskata, ka tā patiešām ir.

  7