08:36 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Latvijā
Saņemt īso saiti
39

Gaišāko Ziemeļeiropas biznesa prātu sarakstā ir latvietis Uldis Pīlēns - būvniecības kompānijas UPB Holding dibinātājs. Reitingā ir arī lietuvietis, četri igauņi un divi krievi.

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. Ziemeļeiropas divdesmit biznesa guru reitingu publicējusi Nordic Business Forum vietne. Ziemeļu biznesa spilgtāko prātu sarakstā iekļuva tie, kuru oriģinālākās idejas palīdzēja uzņēmumiem sasniegt iespaidīgus rezultātus, tai skaitā starptautiskajā tirgū. Šogad vietne nolēmusi iekļaut sarakstā Baltijas valstis un Krieviju.

Igaunijas banka Krediidipank
© Sputnik / Вадим Анцупов

16. vietā sarakstā ierindojās vienīgais pārstāvis no Latvijas, arhitekts Uldis Pīlēns, UPB Holding būvniecības kompānijas dibinātājs. 25 gadu laikā viņš pārvērtis mazu arhitektu biroju par lielu firmu ar nodaļām Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Islandē, Vācijā, Šveicē un Lielbritānijā.

8. vietā atrodas Iļja Laurs no Lietuvas, kurš izveidojis vairāk nekā 10 veiksmīgus biznesa projektus. 2002. gadā Laurs radīja GetJar, vienu no pasaulē lielākajiem neatkarīgiem aplikāciju veikaliem, kuru vēlāk viņš pārdevis Ķīnas kompānijai Sungai Mobile par 50 miljoniem dolāru, turklāt paliekot par direktoru padomes priekšsēdētāju. Igaunijas pārstāvji ieņēma būtisku saraksta daļu. 12. vietā — Tāvi Kotka, Igaunijas elektroniskās pilsonības autors, Stens Tamkivi, veiksmīga jaunuzņēmuma Teleport autors, kā arī Kristo Kārmans un Tāvets Hinrikuss, TransferWise kompānijas dibinātāji, kas ļauj pārskaitīt naudu 59 valstīs 500 dažādās valūtās. Krieviju pārstāv Sberbank valdes priekšsēdētājs Germans Grefs un Vkontakte dibinātājs Pāvels Durovs.

Pēc temata

Vācijas enerģētikas ministrs uzskata, ka TTIP pārrunas ir izgāzušās
Banku skaits samazinās, jo cilvēki dodas projām
Igaunijas gatavojas prezidentūrai ES un pārdomā iespēju atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas

Galvenie temati