10:02 19 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Latvijā
Saņemt īso saiti
112

Šī gada pirmajā pusē Latvijā saņemtas un izskatītas 497 sūdzības par Valsts valodas likuma pārkāpumiem.

RĪGA, 27. jūlijs — Sputnik. Šī gada pirmajā pusē par Valsts valodas likuma neievērošanu pie administratīvās atbildības sauktas 180 personas, informē aģentūra LETA, atsaucoties uz Valsts valodas centra (VVC) sniegto informāciju.

VVC Valodas kontroles departamenta darbinieki veikuši 1592 valsts valodas lietojuma pārbaudes. Sāktas 249 lietvedības par administratīvajiem pārkāpumiem.

Biežāk sastopamie pārkāpumi joprojām ir valsts valodas nelietošana, pildot amata un profesionālos pienākumus. Par šo pārkāpumu pie administratīvās atbildības sauktas 139 personas.

Šī gada pirmajā pusē tika saņemtas un izskatītas 497 sūdzības par Valsts valodas likuma pārkāpumiem.

Iepriekš Valsts valodas centrs izteica pretenzijas Rīgas mēram Nilam Ušakovam par to, ka viņš bieži izmanto krievu valodu saziņā ar publiku un sociālajos tīklos.

Par atbildi Rīgas mērs pajokoja – viņš paziņoja, ka vēlas iesniegt Valsts valodas centrā sūdzību par vienu no kaķiem, kuri atraduši patvērumu Rīgas domē, jo, pēc Ušakova domām, viņš nepārvalda latviešu valodu.

Latvijā valsts valodas statuss piešķirts tikai latviešu valodai. Krievu valoda saņēmusi svešvalodas statusu, neskatoties uz to, ka tā ir dzimtā valoda 40% valsts iedzīvotāju.

Latviešu valoda pasaules kartē
© Sputnik / Ekaterina Starova
Latviešu valoda pasaules kartē

Pēc temata

Krievijā 2 miljoni migrantu nokārtojuši krievu valodas un vēstures eksāmenu
Latvija svin Valsts valodas dienu
Krievi vēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc deputātam vajadzīga latviešu valoda

Galvenie temati