17:27 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Latvijā
Saņemt īso saiti
12

Daugavpils komunālie dienesti nolēmuši pasniegt dāvanu parādniekiem: tiem, kas līdz jūlija beigām apmaksās komunālo maksājumu parādus, soda nauda netiks iekasēta. Tiesa, vietējie iedzīvotāji nejūtas īpaši pateicīgi.

RĪGA, 26. jūnijs – Sputnik. Par godu Līgo svētkiem Daugavpilī izsludināta akcija komunālo pakalpojumu parādniekiem, raksta "Mūsu avīze".

Ja parādnieks vērsīsies Daugavpils komunālās saimniecības nodaļā līdz jūlija beigām un pilnā apmērā apmaksās komunālo maksājumu parādus, soda nauda netiks iekasēta.

Tiesa, aptaujāti iedzīvotāji nav pārliecināti, vai akcija kļūs pietiekami populāra, ņemot vērā to, ka parādu summas (ko nāksies nomaksāt nekavējoties) ir daudz lielākas nekā jebkādas soda naudas.

Domājams, ka ar šo akciju – parādu amnestiju – Daugavpils varas iestādes gatavo iedzīvotājus komunālo maksājumu pieaugumam. No 1. jūlija namu pārvaldes un ekspluatācijas pakalpojumi tiks aplikti ar pievienotās vērtības nodokli 21% apmērā. Atbilstošie grozījumi likumā par PVN stājās spēkā šī gada 1. janvārī.

Jāpiebilst gan, ka skarbos likumus varētu mīkstināt tas, ka to izpilde nav obligāta. Šī gada pavasarī Rīgā tika atrasts vientuļas sievietes mirstīgās atliekas. Atklājās, ka viņa mirusi vairāk nekā pirms pieciem gadiem. Visus šos gadus namu pārvaldes kompānija regulāri pieprasījusi komunālo maksājumu parādu nomaksu, taču neko vairāk nav darījusi.

Pēc temata

Badā mirusi sieviete atrasta tikai pēc pieciem gadiem
NATO militārā tehnika šķērsos Latgali un Vidzemi
Tagad mums atslēgs gāzi: Dzintars atkal ir parādā LG

Galvenie temati