00:28 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
49

Tiesa atzinusi par Krievijas uzņēmēja Vladimira Antonova vainu zaudējumu nodarīšanā bankai gandrīz 100 miljonu eiro apmērā.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. 27. maijā Lielbritānijas Augstākā tiesa atzina bijušo Latvijas Krājbankas akcionāru un padomes locekli Vladimiru Antonovu par vainīgu gandrīz 100 miljonu eiro zaudējumu nodarīšanā, informē audita kompānija KPMG Baltics – bankas maksātnespējas administrators, ziņo LETA.

Bankas zaudējumi radušies konkrētu darbību rezultātā. Spriedumā, uz ko atsaucas KPMG, teikts, ka bankas finansiālie zaudējumi sastāda 60 499 567 eiro un 30 762 458 dolārus (27 096 311 eiro), informēja KPMG pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Jūnijā un jūlijā auditorkontroles uzņēmums bankas vārdā iesniedza prasības pieteikumu, kurā norādīja, ka Antonova darbību un ietekmes rezultātā banka noslēdza darījumus, kas neatbilda finanšu institūcijas interesēm. Abas prasības, kas vēlāk tika apvienotas vienā, tika celtas Anglijā, jo tobrīd Antonovs atradās tās jurisdikcijā.

Tuvākajā laikā Anglijas Augstākā tiesa arī pieņems atsevišķu nolēmumu par procentu apmēru, kas pienākas bankai papildus piespriestajai zaudējumu atlīdzībai.

2015. gadā Latvijas Krājbankas un Lietuvas bankas Snoras bijušais īpašnieks Vladimirs Antonovs slepeni pameta Lielbritāniju, jo uzskatīja, ka viņa dzīvībai draud briesmas. Antonova ekstradīciju pieprasīja arī Lietuva.

2011. gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa atzina Latvijas Krājbanku par maksātnespējīgu. Par bankas likvidatoru tika iecelts uzņēmums KPMG Baltics. 2012. gada 8. maijā Rīgas apgabaltiesa pieņēma lēmumu par Krājbankas bankrota procedūras uzsākšanu, bet 2012. gada 10. maijā Finanšu un kapitāla tirgus komisija anulēja Krājbankas kredītiestādes licenci.

Pēc temata

Latvijas bankai nāksies samaksāt naudas sodu – 1 miljonu eiro
Slēgtās Trasta Komercbankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksai nepieciešami 64 miljoni eiro
FKTK pieprasa regulāras banku pārbaudes naudas atmazgāšanas jautājumos
Bankas darbinieces romāns par miljons dolāriem

Galvenie temati