04:32 13 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1904
  • RUB91.9588
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Nodokļa likme varētu tikt samazināta, turklāt nepieciešams pareizi mainīt kadastrālo vērtību nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai.

RĪGA, 5. maijs — Sputnik. Nekustamā īpašuma nodokļa apmērs vienīgajam īpašumam varētu būt simbolisks, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) vārdiem raidījumā "Rīta panorāma" Latvijas televīzijā.

Finanšu ministrija pašlaik analizē priekšlikumus par NĪN atcelšanu vienīgam mājoklim un sola piedāvāt risinājumus šā gada rudenī.

Rasnačs informēja, ka izmaiņām nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības aprēķinā jābūt tādām, lai nodokļa pieaugums būtu samērīgs. Pēc ministra sacītā, pilnīgu nodokļa atcelšanu apspriest nav iespējams, jo nodokļi jāmaksā visiem.

Iniciatīva par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim nepilna mēneša laikā savāca nepieciešamos 10 tūkstošus parakstu, un aprīlī tika nodota izskatīšanai Saeimā.

Parakstu vākšana pret nodokli vienīgajam īpašumam tika uzsākta portālā manabalss.lv 22. martā. Iniciatīvas autore Liāna Hiršsone ieteica ņemt vērā ES valstu pozitīvo pieredzi, kur vienīgajam īpašumam šis nodoklis netiek piemērots vai tā likme ir 0,1% no nekustamā īpašuma vērtības.

Jāatgādina, ka Eiropas Komisija norādīja: Latvija varētu palielināt budžeta ieņēmumus tieši uz nekustamā īpašuma nodokļa rēķina. Tomēr regulators nav ņēmis vērā situāciju Igaunijā un Lietuvā — šīs Baltijas valsts atļaujas nulles nodokļa likmi primārajam īpašumam.

Pēc temata

Saeima apspriedīs nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

Galvenie temati