15:57 21 Novembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1421
  • RUB75.0039
nav iespējams apturēt migrantu plūsmu pāri robežai. Foto no arhīva

Ēriks Kalnmeiers: nav iespējams apturēt migrantu plūsmu pāri robežai

© Sputnik / Oksana Dzadan
Latvijā
Saņemt īso saiti
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (20)
111

Ģenerālprokurors uzskata, ka šajā biznesā grozās pārāk liela nauda.

RĪGA, 13. marts — Sputnik. Pašlaik Krimināllikumā paredzētais sods par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai ir simbolisks, un tiem jābūt lielākiem. Taču peļņa no šāda rūpala ir tik liela, ka nekādi sodi neatturēs cilvēkus no šā nozieguma izdarīšanas, sacījis LETA ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņs norāda, ka nevienu noziegumu nevar apkarot tikai ar bargu sodu.

"Piemēru ir daudz — par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizāciju ir paredzēti pietiekoši bargi sodi, notiesāto personu skaits pieaug, bet tirgotāju skaits nemazinās. Tāpat par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko vai citu apreibinošo vielu iespaidā likumā paredzētie sodi ir pietiekoši bargi — notverto personu skaits paliek praktiski nemainīgs, tas ir virs 4000 gadā," — skaidro Ēriks Kalnmeiers.

"Peļņa no personu nelikumīgas pārvietošanas pāri valsts robežai ir tik liela, ka nekādi sodi neattur personas no šī nozieguma izdarīšanas," — uzsvēra ģenerālprokurors.

Sodus var padarīt bargākus

Pagājušajā gadā par nelikumīgu cilvēku pārvietošanu pāri robežai tika sodīti 25 cilvēki, taču lielākajai daļai noziedznieku tika piespriesti tikai dažiem mēneši cietumā, kas atbilst pirmstiesas izmeklēšanas laikam.

Pašlaik Krimināllikums par nelikumīgu personu pārvietošanu pāri valsts robežai, paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbus vai naudas sodu. Par to pašu darbību, ja tā tika veikta organizētā grupā vai pārvietots liels personu skaits, tiesa var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz 7 gadiem.

Saeimas Juridiskā komisija izskata grozījumus Krimināllikumā, kuri paredz stingrākus sodus par šo noziegumu — ieslodzījumu uz laiku līdz 15 gadiem un mantas konfiskāciju.

Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (20)

Pēc temata

Lielais Latvijas mūris: kam vajadzīgs žogs 17 miljonu eiro vērtībā
Kozlovskis: jāpalielina robežsargu skaits
Policijā pastāstīja, kā pie robežas aizturēti autozagļi
Pieklājīgi un zaļi: latvieši robežas sardzē

Galvenie temati