15:27 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
500 eiro banknote. Foto no arhīva

Slēgtās Trasta Komercbankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksai nepieciešami 64 miljoni eiro

CC BY 2.0 / flickr / Maik Meid / Träume
Latvijā
Saņemt īso saiti
32

Eiropas Centrālā banka pēc Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas ierosinājuma anulējusi AS "Trasta komercbanka" licenci. Vairāku klientu ieguldījumi pārsniedz likumā noteikto atlīdzības summu.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. Valsts garantētās atlīdzības licenci zaudējušās AS "Trasta komercbankas" noguldītājiem sastādīs 64 miljonus eiro, žurnālistus informējis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

"Garantētajiem noguldījumiem varēs izmantot pašas bankas naudu un nebūs nepieciešami Noguldījumu garantiju fonda līdzekļi vai valsts budžeta nauda. Noguldījumu garantiju fondā pašlaik uzkrāti vairāk nekā 100 miljoni eiro," — pavēstījis Putniņs.

Saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu, garantētās atlīdzības izmaksa jāsāk 20 darba dienu laikā no noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienas. FKTK informēs par noguldījumu izmaksas kārtību un vietu.

265 bankas klientu noguldījumu summa pārsniedz valsts garantēto summu. No tiem 59 ir Latvijas iedzīvotāji, kuru starpā ir 44 privātpersonas un 15 juridiskās personas. Starp 206 nerezidentiem 52 ir privātpersonas, un 154 klienti ir juridiskās personas. Intervijā aģentūrai LETA Putniņš paudis pārliecību, ka bankas likvidācijas procesā tiks atmaksāta lielākā daļa no tiem noguldījumiem, kas pārsniedz valsts garantēto summu.

Ceturtdien ECB pēc Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas ierosinājuma anulējusi AS "Trasta komercbanka" licenci. Bankas likvidācijas gadījumā katram klientam tiks izmaksāta valsts garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro apmērā. Tas nozīmē, ka 93% noguldītāju saņems visus savus noguldījumus pilnā apmērā.

Banka ziņo, ka likvidācijas gadījumā kredītiestādes kapitāls būs pozitīvs, tātad tās rīcībā ir pietiekami lieli aktīvi, lai pildītu visas saistības. "Trasta Komercbankai" ir aptuveni 5,8 tūkstoši klientu.

Pēc temata

Garantētās atlīdzības nav pieteikuši visi Trasta komercbankas klienti

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  8
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10