15:20 20 Oktobris 2017
Rīga+ 10°C
Tiešraide
Kristaps Porziņģis. Foto no arhīva

Porziņģis dāvinās Liepājai basketbola laukumu

© REUTERS/ Raj Mehta-USA TODAY Sports
Latvijā
Saņemt īso saiti
25

Panākumu iedvesmotais NBA basketbolists ir nolēmis pasniegt dāvanu dzimtajai pilsētai. 2017. gadā Liepājā, iespējams, notiks pasaules čempionāts basketbolā U-19.

ĪGA, 26. feb — Sputnik. Ceturtdien Liepājas dome izlēma pieņemt Kristapa Porziņģa fonda "Porzingis Family Foundation Inc" dāvinājumu – basketbola laukumu. Tas tiks iekārtots saskaņā ar Nacionālās basketbola asociācijas prasībām, ziņo avīze "Kurzemes vārds".

Deputātiem adresētajā vēstulē Kristaps atzīmē, ka pasniegt dāvanu mudinājuši sportista sasniegumi basketbolā.

"Pašlaik mani iedvesmo panākumi, tāpēc vēlos iedvesmot arī liepājniekus un īstenot savu sapni par ikvienam brīvi pieejamu āra basketbola laukumu Liepājā," – raksta basketbolists.

"Tādā laukumā varēs trenēties ikviens pilsētas iedzīvotājs, un ikviens jaunais basketbolists varēs pacensties gūt panākumus," —  stāsta Kristaps.

Iespējams, jau šopavasar vai vasarā stadiona "Daugava" rezerves laukumā zem atklātas debess tiks iekārtots profesionāls basketbola laukums.

Tas būs pieejams visiem, kas interesējas par basketbolu; šeit būs iespējams trenēties un organizēt sacensības.Artis Lagzdiņš, Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs, vēl nevarēja norādīt dāvinājuma vērtību naudā, taču atzīmēja, ka otra tāda basketbola laukuma pilsētā vēl neesot bijis.

Deputāti ir atbalstījuši arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) ierosinājumu 2017. gada pasaules čempionātu basketbolā U-19 organizēt Liepājā.

Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks paskaidroja, ka jautājums par čempionāta finansiālo pusi tiks risināts, ja LBS patiešām iegūs tiesības to organizēt. LBS lūdz pašvaldības atbalstu 100 000 eiro apmērā.

Galvenie temati

 • Ogļu pārkraušana Rīgas ostā

  "Baltijas Asociācija – transports un loģistika" prezidente Inga Antāne paziņojusi, ka pēdējo trīs mēnešu laikā ogļu tranzīts cauri Latvijai ir ievērojami mazinājies, taču ostu sniegtā statistika to neapstiprina.

  6
 • Padomju zinātniski pētnieciskā stācija Vostok Antarktīdā

  Antarktīda ir ģeopolitikas ekspertu uzmanības centrā. Dažas valstis cenšas paplašināt savu ietekmes sfēru pirms, iespējams, tiks grozīts starptautiskais līgums par apkārtējās vides aizsardzību sestajā kontinentā. Krievija un Ķīna ir izvirzījušās priekšgalā.

  9
 • Krievijas prezidents Vladimirs Putins

  Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pārsteidzis RT un Sputnik darbinieku talants un drosme. Viņš apsolīja nekavējoties sniegt simetrisku atbildi ASV darbībām pret Krievijas medijiem.

  10