18:30 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Latvijā
Saņemt īso saiti
114

Apstiprinātie likumu grozījumi ļaus Latvijas valdībai rīkoties efektīvāk valsts neatkarības, konstitucionālās iekārtas un teritoriālās vienotības apdraudējuma gadījumā.

RĪGA, 25. feb — Sputnik. Ceturtdien Latvijas Saeima galīgajā lasījumā apstiprinājusi valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rosinātos grozījumus Nacionālās drošības likumā, Nacionālo bruņoto spēku likumā un Ministru kabineta iekārtas likumā, ziņo aģentūra LETA.

Grozījumi Nacionālās drošības likumā

Grozījumu mērķis – pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un orgānu rīcību valsts neatkarības, konstitucionālās iekārtas un teritoriālās vienotības apdraudējuma gadījumā.
Likumā ietvera kara laika definīcija un norādītas virspavēlnieka pilnvaras.

Virspavēlnieks kara laikā var rīkoties kā augstākās varas pārstāvis tikai gadījumā, ja Ministru kabinets apdraudējuma rezultātā nevar pildīt savas funkcijas un radusies nepieciešamība pieņemt lēmumus valsts aizsardzībai.

Grozījumi Nacionālo bruņoto spēku likumā

Grozījumu mērķis – nodrošināt ātru un efektīvu valdības un Nacionālo bruņoto spēku sadarbību kara vai ārkārtas stāvokļa gadījumā ar mērķi novērst apdraudējumu un likvidēt tā sekas.

Grozījumi Ministru kabineta iekārtas likumā

Grozījumu mērķis – nodrošināt Ministru kabineta efektīvu rīcību valsts apdraudējuma gadījumā.

Kara vai ārkārtas situācijas gadījumā Ministru kabineta locekļu iespējas piedalīties sēdēs var būt ierobežotas.

Šī iemesla dēļ likums paredz, ka efektīvai atbildei uz valsts apdraudējuma situācijām un operatīvai informācijas apritei Ministru kabinets var pieņemt lēmumus, ja sēdē piedalās tikai premjerministrs un vismaz trīs citi Ministru kabineta locekļi.

Visus pieņemtos grozījumus prezidents Raimonds Vējonis ierosinājis pērnā gada novembrī.

Pēc temata

Latvija vispasaules militārā reitinga astē

Galvenie temati