06:13 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Baltijā
Saņemt īso saiti
87

Latvija un Lietuva lūgs naudu Eiropas Savienībai, aizbildinoties ar konfrontāciju ar Krieviju un Baltkrieviju, jo tranzīta nozarē tās skārusi īsta katastrofa, uzskata eksperts Aleksandrs Nosovičs.

RĪGA, 8. janvāris – Sputnik. Latvija un Lietuva vērsīsies ar lūgumiem pie Briseles, zaudējot lauvas tiesu peļņas, ko nesa tranzīts no Krievijas un Baltkrievijas, - abas valstis vienmēr ir cerējušas izdzīvot uz ārpolitikas rēķina, sarunā ar Sputnik Lietuva konstatēja politiskais analītiķis un ekonomists Aleksandrs Nosovičs.

Atgādināsim, ka pērnā gada beigās kompānijas "Belorusskaja ņeftjanaja kompanija" meitasuzņēmums "BNK Limited" (Lielbritānija) uz nenoteiktu laiku apturēja naftas produktu ekspertu caur Klaipēdu, ko paredzēja jaunie līgumi. Klaipēdas ostas ģenerāldirektors Aļģis Lataks pieļāva, ka uzņēmuma naftas produkti ostā vairs neatgriezīsies vispār.

Savukārt Maskava un Minska turpina nopietnas pārrunas par iespēju novirzīt uz Krievijas infrastruktūras objektiem Baltkrievijas tranzītu no Baltijas ostām.

Ekonomists uzsvēra, ka Latvijas transporta un loģistikas nozare jau ir cietusi katastrofu, tagad tas pats liktenis sagaida Lietuvu.

Tātad kaimiņienes – Latvija un Lietuva galu galā kopā stieps rokas Briselei cerībā uz finansiālu atbalstu, aizbildinoties ar kaut kādu konfrontāciju ar Krieviju un Baltkrieviju.

Носович рассказал, как страны Балтии будут пытаться компенсировать катастрофу с транзитом

Pēc temata

Ko zaudē Baltija pēc strīda ar Lukašenko
Baltkrievijas kravu dēļ maigāki nekļūsim: Linkaits atbildēja uz sankciju draudiem
Par pazudušu tranzīta kravu samaksāts no budžeta: vainīgie nav atrasti
Tagi:
tranzīts, Baltija

Galvenie temati