01:39 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Baltijā
Saņemt īso saiti
50

Prātīgāk būtu bijis sagaidīt ASV prezidenta vēlēšanu galīgos rezultātus, tomēr Baltijas valstis ir labi pazīstamas ar savu vēlmi skriet pa priekšu lokomotīvei.

RĪGA, 10. novembris – Sputnik. Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme demisionējis pēc prezidentes Kersti Kaljulaidas pārmetumiem par kaitējumu nacionālajai drošībai, ņemot vērā viņa kritiskos izteikumus par prezidenta vēlēšanām ASV. Helme pauda pārliecību, ka pašreizējais Baltā nama saimnieks zaudējis vēlēšanās falsifikāciju dēļ. Tas radīja skandālu igauņu sabiedrībā.

"Igaunijas konservatīvā partija, kuras loceklis ir Helme, izceļas ar populismu un vienmēr staigā pa naža asmeni. Acīmredzot, Helme tagad ir pārkāpis to pašu robežu, un to viņam nepiedeva," sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja igauņu politologs un publicists Rodions Deņisovs.

Pēc eksperti viedokļa, Helmes demisija var novest tiktāl, ka nākamajās vēlēšanās viņa partija saņems lielāku balsu skaitu. "Cilvēki ne vienmēr piekrīt tam, ko domā pie varas esošie politiķi, tāpēc var pieņemt, ka pieaugs gan paša Helmes, gan viņa partijas popularitāte," paskaidroja Denisovs.

Sputnik sarunbiedrs uzsvēra, ka visi igauņu politiķi ir cieši saistīti ar ASV un ņem vērā Vašingtonas norādījumus.

"Neapšaubāmi, būtu vajadzējis pagaidīt vēlēšanu galīgos rezultātus ASV, tomēr Baltijas valstis pazīstamas ar savu vēlmi skriet pa priekšu lokomotīvei. Acīmredzot, likme uz demokrātiem izdarīta jau sen, un tagad politiķi vairs nevēlas valdīties. Ja Amerikā kaut kas pavērsīsies greizi, bet Trampam izdosies attiesāt uzvaru vēlēšanās – sāksies izteikumi, ka viņi nav saprasti pareizi," sprieda politologs.

Jau pēc atkāpšanās no amata Helme paziņoja, ka demokrātiskā valstī nav pieļaujami dubulti tiesiskie standarti. Pēc viņa vārdiem, nevar būt dubulti standarti valstī, kas uzskata sevi par demokrātiskās pasaules aktīvāko aizstāvi.

ASV prezidenta vēlēšanas notika 3. novembrī. Balsu skaitīšana vēl nav beigusies, taču vadošie mediji jau ziņo, ka uzvarējis demokrātu kandidāts Džo Baidens. Pašreizējais valsts vadītājs Donalds Tramps savu sakāvi nav atzinis.

Денисов объяснил, почему критика выборов в США стоила поста эстонскому министру

Pēc temata

Tramps apliecina, ka uzvarējis vēlēšanās, Baidena štābs apgalvo pretējo
Politologs: Baltijai izdevīgs Baidens – viņš uzskata Krieviju par ļaunumu
Jurists izvērtēja Trampa izredzes pārsūdzēt vēlēšanu rezultātus tiesā
Eiropas Komisija var sodīt Igauniju – tā nevēlas cīnīties ar rasismu
Tagi:
Marts Helme, prezidenta vēlēšanas, Igaunija, ASV

Galvenie temati