06:36 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Baltijā
Saņemt īso saiti
41

Atgriežoties no mācībām Teraskilp, militārās tehnikas kolonnas izbrauks pa koplietošanas ceļiem; uz laiku tiks slēgta kustība pa Papinīdu tilta.

RĪGA, 1. novembris – Sputnik. No 31. oktobra līdz 2. novembrim no mācībām Teraskilp ("Tērauda vairogs") Igaunijā no Latvijas atgriezīsies Igaunijas Aizsardzības spēku militārās tehnikas kolonnas, raksta Err.ee. To maršruts būs Ikla-Pērnava-Tiri-Paide-Tapa.

Šī iemesla dēļ satiksme uz Papinīdu tilta (Pērnava) būs ierobežota. Tehnika izbrauks pa Igaunijas dienvidrietumu autoceļiem un caur Pērnavu. Kolonnas pavadīs militārā policija.

Aizsardzības spēku preses dienestā atzīmēja, ka militārās tehnikas ātrums nav liels, tādēļ ir iespējami apgrūtinājumi citiem satiksmes dalībniekiem. Iestāde atvainojas iedzīvotājiem par iespējamajām neērtībām.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka Lielbritānija piegādājusi Latvijai pēdējo bruņumašīnu partiju, par kurām līgums tika noslēgts jau 2014. gadā, savukārt visas 123 mašīnas bija jāpiegādā līdz 2020. gada aprīlim.

Tāpat ir gaidāma vēl viena bruņumašīnu partija 2019. gada līguma ietvaros.

BTR iegāde izmaksāja Latvijas budžetam 250 miljonus eiro, taču pašai tehnikai tika iztērēti 40 miljoni. Pārējie līdzekļi tika piešķirti infrastruktūrai, personāla apmācībām, munīcijai un kaujas tehnikas apkalpošanai.

Pēc temata

ASV nodeva Lietuvai raķetes Javelin 31 miljona dolāru vērtībā
Visa cerība uz Ameriku: Latvija atjaunojusi valsts aizsardzības koncepciju
Militārais eksperts: Lietuva patiešām apdraud Baltkrieviju
Tagi:
militārā tehnika, Igaunija

Galvenie temati