09:09 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Baltijā
Saņemt īso saiti
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)
102

Baltkrievija ir suverēna valsts, tai ir tiesības aizsargāt savu drošību un teritoriālo vienotību, uzsvēra eksperts Vladimirs Kozins.

RĪGA, 22. augusts – Sputnik. Baltkrievijas robežsardzes dienests īsteno pasākumus ar mērķi stiprināt valsts robežas aizsardzību, it īpaši Grodņas apgabalā, kas robežojas ar Poliju un Lietuvu, informēja Sputnik Lietuva.

Baltkrievijas Republikas apdraudējums no Lietuvas puses ir reāls un ļoti nopients, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Militāro zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, Maskavas valsts starptautisko attiecību institūta Militāri politisko pētījumu centra vadošais eksperts Vladimirs Kozins.

"No pilsoniskā viedokļa, Lietuva ir devusi patvērumu galvenajai opozicionārei Svetlanai Tihanovskai, kas plāno pārņemt varu ar antikonstitucionālām metidēm. No militārā aspekta situācija ir tikpat nopietna. Lietuva ir NATO locekle, tās teritorijā ir alianses vienības un smagā militārā tehnika. Zokņu aerodromā netāļu no Šauļiem dislocētas NATO lidmašīnas, kas var uzņemt gan konvencionālos, gan kodolieročus. NATO vērš pret Baltkrieviju gan militāru, gan politisko spiedienu, cenšoties iejaukties iekšējās lietās un musinot vietējos opozicionārus," norādīja Kozins.

Eksperts aicināja Baltkrievijas valdību droši izmantot likumīgus soļus.

"Kā suverēnai valstij, Baltkrievijai ir visas tiesības aizsargāt savu drošību un teritoriālo vienotību. Nevajag, taisnojoties ar kautrību, atteikties no likumīgiem pasākumiem pret propagandu un karu," uzsvēra Kozins.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzdevis pastiprināt valsts robežas apsardzi, lai nepieļautu kaujinieku, ieroču, munīcijas un nekārtību finansēšanai paredzētas naudas iekļūšanu republikā no citām valstīm.

Masu protesti Baltkrievijā sākās 9. augustā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, Lukašenko saņēmis 80,1% balsu, Tihanovska – 10,1%. Opozīcija neatzina balsošanas rezultātus un aicināja organizēt jaunas vēlēšanas. Patlaban Tihanovska uzturas Lietuvā.

Varasiestādes stingri apspieda protestus, aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, vairāki simti cietušo, ieskaitot 121 kārtības sargu, trīs cilvēki gājuši bojā.

Vēlāk varasiestādes atteicās no mītiņu izkliedēšanas ar varu. Protestu akcijas valstī turpinās divas nedēļas.

Opozīcija informēja, ka tiek veidota koordinācijas padome, kuras mērķis, pēc viņu vārdiem, būs varas un sabiedrības dialogs. Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra ierosinājusi krimināllietu – tā norādīja, ka padomes mērķis ir varas sagrābšana valstī.

Козин объяснил, почему Литва представляет угрозу для Беларуси
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)

Pēc temata

Baltkrievu robežsargi nav ielaiduši valstī provokatorus no Latvijas
Rinkēvičs nosaucis par murgiem Lukašenko vārdus par ārvalstu iejaukšanos
Lietuvas ĀM atbildēja uz Lukašenko vārdiem par NATO spēku savilkšanu Baltkrievijas tuvumā
Tagi:
aizsardzība, Lietuva, NATO, Baltkrievija

Galvenie temati