17:38 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Baltijā
Saņemt īso saiti
34

Varšavas acīs nozīme ir tikai viņas pašas interesēm, jo amerikāņu karavīru dislokācija valstī sola lielu naudas pieplūdumu. Turklāt tā iekļaujas pašreizējās poļu valsts rusofobajā politikā, uzskata eksperts Ivans Konovalovs.

RĪGA, 27. jūnijs – Sputnik. Polijas prezidents Andžejs Duda, tiekoties ar ASV vadītāju Donaldu Trampu Vašingtonā, atbalstīja papildu ASV kontingenta dislokāciju viņa valsts teritorijā un lūdza ASV līderi neizvest bruņotos spēkus no Eiropas.

Iepriekš Tramps solīja samazināt Vācijā dislocēto ASV karavīru skaitu līdz 25 tūkstošiem cilvēku, jo Berlīne nokavējusi maksājumu termiņu NATO.

Intervijā radio Sputnik politologs, militārais eksperts, Stratēģiskās konjunktūras centra direktors Ivans Konovalovs atzīmēja, ka Varšava cenšas kļūt par ASV pirmo sabiedroto Austrumeiropā un galveno Austrumeiropas valsti NATO.

"Poļi izmanto jebkuru iespēju, kur nu vēl tikšanos ar Savienoto Valstu prezidentu, lai cilātu šo jautājumu. Viņi ļoti vēlas, lai maksimāls skaits amerikāņu karavīru atrastos Polijas teritorijā. Viņus neinteresē, vai šie spēki būs Baltijā vai Rumānijā, kaimiņvalstīs. Nē, viņus interesē, lai tie būtu Polijā. Pirmkārt, tas ir ļoti liels naudas pieplūdums, milzīgs. Amerikāņi maksās par visu infrastruktūru un maksās par saviem kareivjiem. Galu galā amerikāņu zaldāti poļu restorānos atstās lielu naudu. Tas viss veido ļoti lielu ienākumu," viņš atzīmēja.

Konovalovs piebilda, ka tamlīdzīgi lūgumi iederas arī Polijas rusofobajā politikā.

Pēc temata

ASV gatavojas "uzdāvināt" Vāciju Krievijai
Kā "Bastioni", "Iskanderi" un Baltijas flotes aviācija atbildēja uz mācībām "Baltops 2020"
ASV uzbrukuma droni pie Krievijas robežām. MQ-9 Reaper dislocēs Igaunijā
Latvijā neielūdza: Rinkēvičs komentēja ASV prezidenta lēmumu par kareivju izvešanu
Tagi:
Baltija, ASV, Polija

Galvenie temati