15:11 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Baltijā
Saņemt īso saiti
39

Reisu skaits starp Baltijas galvaspilsētām būs mazāk, nekā pirms koronavīrusa pandēmijas sākuma.

RĪGA, 8. maijs – Sputnik. Autobusu firma "Lux Express" atjaunos koronavīrusa dēļ apturētos reisus maršrutā Tallina – Rīga, taču mazākā apjomā, vēsta EER.

Tāpat plānots atjaunot autobusu satiksmi ar Viļņu, pastāstīja "Lux Express" ģenerāldirektors Janno Ritsbergs.

Precīzi datumi un reisu skaits pagaidām nav apstiprināti. Pirmajā posmā "Lux Express" būs 8-10 reisi no Rīgas, kas ir trīs reizes mazāk, nekā pirms krīzes.

"Mūsu starptautiskās līnijas bija slēgtas gandrīz divus mēnešus. Kompānijai tas bija sarežģīts periods, taču mēs plānojam, ka darbība un izaugsme atjaunosies," sacīja Ritsbergs.

Iepriekš kļuva zināms, ka no 14. maija, kad Somijas valdība atjaunos darba migrāciju starp Igauniju un Somiju, "Tallink" un "Viking Line" prāmji kursēs starp Tallinu un Helsinkiem 8 reizes dienā katrā virzienā.

Pēc Ritsberga sacītā, maksimālais braucienu skaits ir vasarā, tādēļ jau ir skaidrs, ka šogad sezona būs "vāja" un ir atkarīga tikai no vietējiem – Lietuvas, Igaunijas un Latvijas ceļotājiem. Iespējams, tiem nāks klāt somi un poļi, taču ne vairāk.

Kompānija cer sasniegt pirmskrīzes pasažieru skaitu pēc 18 mēnešiem.

Nedēļas sākumā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministri vienojās par Baltijas iekšējo robežu atvēršanu no 15. maija.

Pēc Latvijas veselības ministres Ilzes Viņķeles sacītā, pašlaik Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs strādā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem ar mērķi nonākt pie kopējas pieejas attiecībā uz Baltijas valstu iekšējo tūrismu. Kolīdz tiks izstrādāta kopēja pieeja, varēs runāt par starptautiskā tūrisma atjaunošanu.

Pašlaik epidemioloģiskā situācija Baltijas valstīs ir līdzīga, kas nozīmē, ka karantīnas prasības neattieksies uz Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem, kuri paviesojušies vienā no Baltijas valstīm.

Latvijas Satiksmes ministrija paziņoja, ka strādā pie starptautisko gaisa un jūras pasažieru pārvadājumu atjaunošanas no 13. maija. Taču lēmumu šajā jautājumā vēl ir jāpieņem valdībai.

Pēc temata

Lux Express: Latvijā iekšējie pasažieru pārvadājumi nes vienīgi zaudējumus
Lux Express un Autotransporta direkcijas strīds 4 eiro reisa dēļ nonācis līdz KNAB
"Viņi pat nav atvainojušies": brauciens autobusā mainījis rīdzinieces dzīvi
Tagi:
Lux Express

Galvenie temati