23:33 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Baltijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)
12

Par katru nelegāli kompānijai nāksies samaksāt naudas sodu vairāk nekā 800 eiro apmērā. Trīs no strādniekiem bija ārzemnieki.

RĪGA, 5. aprīlis – Sputnik. Lietuvas Valsts darba inspekcija (VDI) apturēja nelegāļu darbu, kuri šuva medicīnas maskas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz iestādes preses dienestu.

Inspekcija saņēma sūdzību, ka Lentvarē šūšanas fabrikā, iespējams, notiek nelikumīgi darbi. Lietuvas VDI sarīkoja pārbaudi, kuras laikā noskaidrojās, ka tur strādā septiņi nelegāli strādnieki, trīs no kuriem bija ārzemnieki. Viņi šuva medicīnas maskas.

Tagad uzņēmuma pārvaldniekam un pašai kompānijai draud naudas sodi. Par katru nelegālo strādnieku minimālais naudas sods juridiskai personai sastāda 868 eiro.

Karantīnas periodā darba inspektori rīko pārbaudes tikai īpašos gadījumos: saskaņā ar atskaiti par nelaimes gadījumu ražotnē, kurš noved pie darbinieka traumas vai nāves, kā arī gadījumos, kad pastāv tieši draudi darbinieku drošībai un veselībai un parādās nelegālās nodarbinātības pazīmes.

Tiek atzīmēts, ka karantīna neatbrīvo darba devēju no darba likumdošanas izpildes un administratīvās atbildības pasākumu piemērošanas.

Lietuvā ir reģistrēti vairāk nekā 800 koronavīrusa gadījumu. Republikā līdz 13. aprīlim ir spēkā karantīnas režīms.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja koronavīrusa jaunās infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir reģistrēti vairāk nekā 1,2 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 64 tūkstoši cilvēku ir miruši.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)

Pēc temata

Antiseptiskais līdzeklis, maskas, analīzes: kā Latvija cīnās ar deficītu
Ģimenes ārstiem Latvijā trūkst medicīnas masku
Tagi:
Lietuva, koronavīruss

Galvenie temati